На Харківщині викрито схему незаконного отримання групи інвалідності «під ключ»
За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури повідомлено про підозру жінці в одержанні неправомірної вигоди для себе за обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
За даними слідства, наприкінці минулого року до реєстраторки медичної обласної МСЕК №4 КЗОЗ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» звернулась жінка з проханням «надати допомогу» в отриманні групи інвалідності її чоловіком. Підозрювана зазначила, що вирішить це питання та оголосила суму у розмірі 2000 доларів США: замовниця погодилась на пропозицію медспівробітниці.
За гроші вона організувала процес оформлення фальсифікованої документації у медичних установах Харківщини.
Правоохоронці затримали організаторку під час одержання від замовниці частини обумовленої суми — 1 тис. доларів США.
Під час санкціонованих обшуків за місцем роботи, мешкання та в автомобілі фігурантки виявлено фальсифіковану медичну документацію, а також гроші в національній та іноземній валюті на загальну суму понад пів мільйона гривень.
Наразі встановлюється коло службових осіб, причетних до функціонування незаконної схеми.
Досудове розслідування проводять слідчі СУ ГУНП в Харківській області. Оперативний супровід — Управління СБУ в Харківській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Харківська обласна прокуратура
Tweet