На Хмельниччині розслідують факт незаконного видобутку корисних копалин на понад 432 млн грн

За попередніми висновками фахівців, на земельній ділянці природно-заповідного фонду у Хмельницькій області незаконно видобуто понад 30,5 тисяч тонн гіпсу та вапняку.

Слідчі Головного слідчого управлінням Національної поліції України за оперативного супроводу працівників Служби безпеки України в Хмельницькій області та під процесуальним керівництвом Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора викрили факт самовільного захоплення земельної ділянки природно-заповідного фонду в Хмельницькій області для видобутку корисних копалин.

Правоохоронці встановили, що на ділянці площею близько п’яти гектарів одне з підприємств області видобувало поклади гіпсу та вапняку. Окрім того, видобуток корисних копалин здійснювався за межами спеціального дозволу на користування надрами та акту про надання гірничого відводу для розробки родовищ.

За попередньою оцінкою фахівців, із родовищ протиправно видобуто понад 30,5 тисяч тонн корисних копалин, чим завдано збитків державі на суму понад 432 мільйони гривень.

Слідчі Головного слідчого управління Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями провели 10 санкціонованих обшуків на території підприємства та кар’єру. У результаті вилучено документи, що підтверджують незаконну діяльність.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 2 ст. 197-1 Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво, ч. 3 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці проводять подальші процесуальні та оперативно-розшукові заходи для встановлення осіб, які організували, налагодили та здійснювали незаконний видобуток. Їм загрожує до шести років позбавлення волі.

Управління комунікації Національної поліції України

You may also like...