Поліція попереджає про шахраїв, які хитрощами обкрадають банківські рахунки громадян

Шахраї, називаючись по телефону банківськими працівниками, хитрощами змушують своїх жертв перераховувати гроші на інші банківські рахунки, або ж іншими способами викрадають у довірливих вкладників банків великі суми грошей.

Із заявою про злочин до Конотопського відділу поліції звернулася 52-річна жителька районного центру та повідомила, що стала жертвою шахрайства. Як з’ясувалося, їй зателефонував невідомий чоловік та представившись працівником банку, заявив, що невідомі зловмисники намагалися отримати доступ до її банківського рахунку і зняти з нього гроші.   Для того, «щоб унеможливити доступ стороннім особам до рахунку», «банківський працівник» порадив  жінці посилити безпеку картки, випитав у неї всю потрібну йому інформацію (пін-код та CVV-код картки), і скориставшись цим, заволодів чужими грошима у сумі 60 000 гривень.

Житель села В’язове, на Конотопщині, якому теж зателефонували нібито з банку,та повідомили про «перевірку наявності карток у власників», повірив невідомій телефонній співрозмовниці, довірився їй, і теж розповів конфіденційну інформацію, а саме номер своєї картки та її пін-код. Після чого виявив, що з його банківської картки  зникли грошові кошти в сумі 44 000 гривень.

В Ромнах, аферист, який назвався банківським працівником, повідомив 64-річній жінці про те, що з її банківських карток нібито здійснюється викрадення грошових коштів невідомими шахраями. Для припинення цього, жінці необхідно було зробити підтвердження, натиснувши цифру “1”. Власниця картки виконала вказівку «банкіра», а за мить вже втратила 7050 гривень зі свого рахунку.

Правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочали розшук зловмисників.

Поліцейські вкотре застерігають громадян від вчинення ними необдуманих кроків при спілкуванні з незнайомими людьми. Пам’ятайте, справжній банківський працівник ніколи не буде випитувати у вас конфіденційну інформацію та «рятувати» ваші гроші по телефону. Якщо ваш співрозмовник у телефонному спілкуванні з вами раптом починає перейматися долею ваших грошей, на ваших же банківських рахунках,  – знайте, ви говорите з шахраєм. Тож необхідно опанувати себе, відразу ж покласти трубку, якщо розмова відбувається по телефону, та повідомити поліцію. Завжди пам’ятайте, Ваша безпека у ваших руках.

Відділ комунікації поліції Сумської області

You may also like...