СБУ блокувала механізм незаконного імпорту авто з країн ЄС, що призвело до несплати податків до держбюджету на суму понад ₴20 мільйонів

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, оперативники спецслужби встановили, що група службових осіб приватних компаній за попередньою змовою незаконно ввозили вантажні автомобілі з країн ЄС.

Співробітники СБ України задокументували, що фігуранти провадження протягом 2018-2019 років ввозили авто через підконтрольну компанію-імпортера за заниженою митною вартістю. Зловмисники подавали до митних органів документи, які містили неправдиві дані про ціни автомобілів. Ввезений транспорт ділки реалізовували за готівку фізичним особам через мережу Інтернет, а у звітності відображали його продаж на адресу фіктивних підприємств.

Нет описания фото.

За висновками експертів, фігуранти справи у такий спосіб ухилились від сплати податку на додану вартість на суму понад двадцять мільйонів гривень, чим завдали шкоду державі в особливо великих розмірах.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних приміщеннях очолюваних зловмисниками підприємств у Дніпрі, Запоріжжі та Луцьку, правоохоронці вилучили печатки підконтрольних фірм, фінансово-господарську документацію, кліше підписів, штампи, чорнові записи, інші докази протиправної діяльності та комп’ютерну техніку.

Триває досудове слідство.

Операція проводилась спільно з працівниками податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві та ГУ ДФС у Запорізькій області під процесуальним керівництвом прокуратури м. Києва.

Служба безпеки України

Читайте также: