Слідча Нацполіції вимагала тисячу доларів хабара за закриття кримінального провадження

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, затримали слідчу одного з відділів поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області під час  одержання нею неправомірної вигоди у сумі однієї тисячі доларів США.

За попередньою інформацією: слідча вимагала та одержала неправомірну вигоду від фізичної особи-підприємця. За гроші вона обіцяла закрити кримінальне провадження, зняти арешт та повернути транспортний засіб підприємцю.

https://dbr.gov.ua/sites/default/files/2019-12/003_0.jpg

Відбулося: затримання слідчої в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України під час одержання нею неправомірної вигоди у сумі 900 доларів США.

Наразі вирішується питання повідомлення затриманій про підозру та обрання відносної неї запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Житомирської області. Оперативний супровід – Управління служби безпеки України в Житомирській області.

Кваліфікація: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, слідчій загрожує покарання у вигляді позбавлення  волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

ДБР

1 / 1

You may also like...