Заволоділи держземлями вартістю понад ₴9 млн. поблизу р. Дніпро на Київщині – повідомлено про підозру трьом громадянам

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру трьом громадянам у шахрайстві, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, підробленні документів та їх використанні, а також у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 209, ч. 2, 4 ст. 358 КК України).

За даними слідства, мешканець Київської області розробив схему із заволодіння земельними ділянками поблизу річки Дніпро у Вишгородському районі. Він залучив свого брата – інженера-землевпорядника, який використовуючи дані 15 підставних осіб, підробив пакет офіційних документів.

На їх підставі брати отримали розпорядження районної держадміністрації та рішення сільської ради про передачу 1,3 га землі державного лісгоспу у приватну власність.

Надалі знайомий державний реєстратор здійснив державну реєстрацію права власності на всі земельні ділянки.

Після цього підозрювані придбали частину привласнених земель за цінами значно нижче ринкових.

Загальна ринкова вартість привласнених злочинним шляхом земельних ділянок становить понад 9 млн грн.

Наразі земельні ділянки арештовані. Прокуратура вживає заходів представницького характеру задля їх повернення у власність держави.

До суду скеровані клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Встановлюється можлива причетність до злочину інших осіб, у тому числі співробітників Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Київська обласна прокуратура

You may also like...