В ЄС розпочинають регулювання діяльності месенджера Telegram

У уехавших белорусов появляются странные аккаунты в Telegram с привязкой к белорусскому номеру

Євросоюз здіснив кроки до регулювання додатка для обміну повідомленнями Telegram через зростання занепокоєння щодо незаконного контенту на платформі. Відтак Бельгійський інститут пошти та телекомунікацій (BIPT) отримав повноваження наглядати за діяльністю сервісу в Європі.

Про це пише De Standaard.

Telegram, який вважається онлайн-простором для ультраправих, дилерів і терористів, став об’єктом ретельного нагляду. Заснована у 2013 році двома братами з Росії, платформа вже має близько 700 мільйонів активних користувачів у всьому світі, включаючи 40 мільйонів в Європі.

Одним із головних занепокоєнь є те, що Telegram використовують для розповсюдження незаконного вмісту, включно з наркотиками, нелегальною торгівлею та терористичною пропагандою. Так, за останні місяці Telegram заблокував кілька каналів пропаганди ХАМАСу, проте загальний принцип вільного спілкування залишається незмінним.

За новими правилами, введеними Європейським актом про цифрові послуги (DSA), який повністю набрав чинності в лютому, кожна соціальна мережа, включно з Telegram, має бути представлена в Європі. Telegram вже призначила бельгійську компанію EDSR своїм європейським представником.

“Якщо хтось у Нідерландах виявляє на Telegram канал, який закликає до насильства, і повідомлення залишаються без уваги, то вони можуть подати скаргу до BIPT”, – пояснює Матіас Вермеулен, представник офісу захисту прав даних AWO.

Ця ініціатива покладає на BIPT відповідальність за моніторинг вмісту та вживання заходів у випадку недотримання правил. Це, безумовно, стане серйозним випробуванням для Telegram, відомого своєю мінімальною співпрацею з урядовими структурами.

BIPT сподівається, що офіційне призначення відбудеться протягом найближчих днів і буде оголошено у Staatsblad. Це знаменує початок нової ери у регулюванні онлайн-платформ в Європі. // Букви

You may also like...