«Биба»: ликвидатор криминалитета

Если кто забыл, напомним: 11 декабря сотрудники Львовского Киевского УБОП провели во Львове, на улице Ефремова спецоперацию по захвату группы киллеров. Смешанный киевско-львовский отряд «соколят» из 25-ти человек возглавлял лично командир киевского «Сокола». Но наемные убийцы не испугались свето-шумовой гранаты и выстрелов пустыми патронами…

 «Біба»: ліквідатор криміналітету

Якщо хто забув, нагадаємо: 11 грудня, співробітники Львівського УБОЗу і Київського ГУБОЗу провели у Львові, на вул. Єфремова спецоперацію з захоплення групи кілерів. Що цікаво, змішаний київсько-львівський загін «соколят» з 25-ти осіб очолював особисто командир київського «Сокола».

Але наймані вбивці не налякалися світло-шумової гранати і пострілів порожніми набоями (звідки й пішов поголос про тривалу перестрілку), і в момент, коли міліцейський бусик перегородив дорогу їхньому «Ланосу», а зусібіч кинулись озброєні спецназівці, один із «найманців», той, що сидів ззаду, вихопив зброю і вистрілив собі в голову, інший повернувся, нагнувся, підняв зброю, але від удару по руці куля змінила траєкторію і лише зачепила йому голову (вже у вівторок уцілілий давав покази на слідчому відтворенні на вулиці Князя Романа щодо серпневого замаху на львівського кримінального авторитета Вову-«Морду»).

Сама куля пробила лише дах автівки. Як згодом показала дактилоскопія, міліціонерам не побажала здаватися людина просто-таки з легендарною біографією на прізвисько «Біба» (Володимир Марко), чиї кримінальні подвиги гриміли у Львові ще з 90-х і який був у міждержавному та міжнародному розшуку більше 22-х років!

Як поінформувало «Ратушу» джерело в ГУБОЗі, справа, яку вдалося довести до логічного завершення львівським правоохоронцям, навряд чи має в Україні прецеденти. І річ навіть не в тому, що вдалося знешкодити маститого кілера, а в тому, наскільки важко було його вистежити, бо ця людина і його помічник у вмінні маскуватися, конспіруватися, вербувати собі помічників і розпізнавати «хвости» зовнішнього спостереження могла дати фору багатьом шпигунам.

Саме тому мобільна опергрупа Львівського УБОЗу, котра працювала саме з цією справою, заслуговує, на думку фахівців, на найвищу похвалу. Керівник Львівського УБОЗу полковник Василь Телиця, на жаль, категорично відмовив «Ратуші» у будь-якому коментарі, пославшись на таємницю слідства, однак погодився, що всі кроки «убозівців» були зроблені не спонтанно, його підлеглі провели свою частину операції віртуозно, і керівник УБОЗу клопотатиме про те, аби їхню роботу відзначили в столиці. Найбільше, запевняє полковник, «убозівці» весь цей час боялися витоку інформації…

Нюанс: пересувалися Марко з товаришем по Львову і околицях, окрім «Ланоса», ще й на… краденій «Паджеро», яку, звичайно ж, ані ДАІ, ані карний розшук чомусь знайти не могли, якщо, звичайно, взагалі шукали. Наразі у «Біби» і його сподвижника, який на два роки від нього старший (і суджений, на відміну від Біби, не раз, а двічі), вилучили при обшуку розмаїті паспорти на різні імена, підроблені печатки міліції і прокуратури, чисті бланки документів тощо.

Жодних «мобілок» дует кілерів при собі не мав, тобто всі розмови про те, що їх хтось попередив і чоловіки готувалися втікати, — безпідставні. А от чи мали серед своїх помічників вони людей в силових структурах — ще має з’ясувати слідство. Усі розмови про те, що «найманці» приїхали лише на разову акцію, не витримують критики: у Винниках під Львовом вони жили понад ДВА (!!!) роки під носом у місцевої міліції!!!

Стосовно справи вбивства у Львові кримінального авторитета Колі-«Рокеро» поки що жодної більш-менш вірогідної інформації у слідства нема. Усього по Львівщині «за Бібою» орієнтовно налічують

6-7 епізодів, оптимісти кажуть про 10 -12. Згідно зі свідченнями спільника Марка, добродія З., наразі чітко визначено лише два доведені епізоди «подвигів» ліквідаторів — це замах у серпні 2012 року на кримінального авторитета Вову-«Морду», під час якого загинув його приятель Михайло Милян, і вбивство у 2011-му в Брюховичах колишнього квартирного злодія, який не побажав фінансувати побратимів. І там, і там зійшовся «ствол» — «Біба» дуже любив зброю, і пістолета-кулемета «Скорпіон», порушивши усі неписані правила, після акції не викинув —експертиза підтвердила, що стовідсотково збігається зброя.

До речі, про зброю. При кілерах знайшли пістолет Макарова й автомат Калашникова, а в себе чоловіки стріляли з револьвера ASTI-38 (аналог бразильського TAURUSA). А от те, що знайшли в помешканні — фортеці, розбурхало в міліціонерів справжній шок.

Під час обшуку у Винниках, де ці хлопці мешкали, розповіли репортеру «Ратуші» інформатори з прокуратури, було описано більше 60 одиниць розмаїтої зброї, в тому числі фугаси (!!!), югославський кулемет М-53, пістолет-кулемет, автомат Калашникова, саморобні вибухові пристрої, ніж розвідника зі стріляючим механізмом у рукоятці(!!!), близько семи тисяч набоїв до зброї різних калібрів, прилад нічного бачення, оптичний приціл, просто неймовірна кількість гранатометів «Муха» в бойовому стані (!!!)

Тобто оперативники схвалили правильне рішення: брати групу кілерів на виїзді, бо в будинку вони могли вчинити просто-таки шалений опір, намагаючись якомога дорожче продати власне життя. Яким чином міліція та СБУ проґавили утворення в себе під боком справжнього бойового блокпоста з арсеналом, серйозною системою сигналізації і відеонаглядом — питання залишається відкритим. Адже кілери легко могли з такою кількістю зброї скоїти і серйозний теракт.

Опери відзначають цікаві деталі: сам Марко не пив, не курив, займався спортом і знищував переважно представників криміналітету, чим мимоволі здобув приховану повагу багатьох силовиків. У цьому контексті цікаво дізнатися, чому захоплення кілерів здійснювали саме біля львівського «Унітазу» на вулиці Єфремова. Пояснення просте: саме тут наймані вбивці мали намір розстріляти людину з найближчого оточення Вови-«Морди» на прізвище Гаврилюк, який мешкав неподалік. Саме його не перший день «випасали», і лише випадкова поява сторонніх дозволила цьому панові дихати свіжим повітрям і надалі. Як з’ясувалося вже тепер, саме на

11 грудня кілери твердо для себе вирішили: акцію відкладати не можна. На черзі стояли брати Лєбєді й сам Вова-«Морда», якого вони вирішили врешті… підірвати! Як бачимо, було чим, але авторитетові вкотре пощастило…

Автор: Микола САВЕЛЬЄВ, «Ратуша», Львів

You may also like...