Що вони собі насудили: заступник Голови Вищого господарського суду Кравчук Геннадій Анатолійович

Одним із найважливіших етапів судової реформи, який проходить зараз, є набір до Верховного суду. Його суддями претендують стати 653 кандидати, з них 71% – це колишні судді. Ми аналізуємо тих, хто зовсім скоро може стати суддею новоствореного Верховного суду. Знайомтесь, заступник голови Вищого господарського суду України – Кравчук Геннадій Анатолійович.

Геннадій Анатолійович виявив бажання працювати в новому Верховному судді. 24 листопада 2016 року він подав свою кандидатуру на посаду судді касаційного суду у складі ВСУ. Ми вирішили перевірити чи дійсно суддя Кравчук заслуговує на те, щоб працювати в новоствореному суді.

Суддівську кар’єру Геннадій Анатолійович розпочав ще в 1991 році з посади судді Господарського суду Київської області. З 2005 року суддя Кравчук працює у Вищому господарському судді, а 16 квітня 2014 року є заступником голови цього суду.

Проаналізувавши декларації судді Кравчука за 2013, 2014 та 2015 роки, ми бачимо, що фінансово найуспішнішим для Геннадія Анатолійовича став 2013 рік. Тоді доходи судді склали майже 2 млн.грн, з  них 1 млн. 200 тис. грн судді – подарували.

Всі інші роки основними доходами родини Кравчук є заробітна плата Геннадія Анатолійовича та його дружини, яка працює, до речі, заступником головного бухгалтера секретаріату Вищої ради юстиції. Тобто також є державним службовцем з доволі скромною зарплатнею.

В 2014 році журналісти з програми Схеми запитали Геннадія Кравчука щодо мільйонного подарунку задекларованого в 2013 році. Тоді суддя Кравчук не зміг пояснити хто і за що подарував йому ці кошти. Два роки після, в 2016-му, на повторне запитання журналіста Геннадій Анатолійович все таки згадав, що мільйон йому подарувала рідна мати.

Ми ж виявили, що Тамара Федорівна Кравчук, мати Геннадія Анатолійовича, того року подарувала йому не тільки мільйон гривень, а також і чималу квартиру в столиці. Квартиру в центрі Києва площею 116 м2 Тамара Федорівна купила в 2009 році за більше ніж 3 млн.грн., в 2013му вона подарувала її сину-судді. Проте того ж року Геннадій Анатолійович передарував квартиру та паркомісце своїй дочці – Катерині Геннадіївні Кравчук. Саме у власності дочки судді ця квартира знаходиться і зараз.

На сьогодні вартість квартири такою площею в цьому житловому комплексі складає більше 230 тис.дол або 6 млн.грн.

Залишається питання – для чого мати судді подарувала квартиру спочатку синові, якщо той відразу передарував його своїй дочці, замість того, щоб напряму зробити подарунок своїй внучці? На нашу думку єдиним поясненням цього вчинку є намагання уникнути сплати 5% податку, який необхідно було б сплатити даруючи квартиру внучці. Натомість при подарунку нерухомості наступному поколінню, наприклад, сину, даний податок платити не потрібно.

Однак нерухомість по вулиці Барбюса неєдина, якою володіє родина Кравчуків. У власності судді, його дружини та дочки є чимала квартира площею 131 м2 в елітному ЖК «Печерський квартал», придбана в тому ж 2013 році.

Вартість такої квартири сьогодні складає щонайменше 190 тис.дол або більше 5 млн.грн. Зазначена ж вартість цієї квартири в декларації судді – більше 2.5 млн.грн.

Є у власності судді Кравчука та його дружини ще одна квартира в новобудові по вулиці Є.Коновальця 32Г. Площа цієї квартири – 86 м2, не дивлячись на те, що згідно декларації коштує ця квартира менше ніж пів млн.грн, її вартість на сьогодні є щонайменше 172 тис.дол або більше 4 млн.грн.

Донедавна суддя Кравчук володів ще однією квартирою в новобудові на Печерську по вулиці Професора Підвисоцького 6, площею 60м2. Однак в 2016 році Геннадій Анатолійович продав цю квартиру. Згідно декларації дохід отриманий від продажу квартири в центрі Києва склав – 405807 грн. А отже суддя продав свою квартиру за вкрай низькою ціною – менше 16 тис.дол. Це,звичайно, руйнує всі міфи щодо коштовності житла в центрі Києва. Враховуючи, що сьогодні квартири в цьому будинку продаються щонайменше від 1300 дол/м2, покупцям квартири у судді Кравчука надзвичайно пощастило.

Окрім нерухомості в центрі Києва колекціонує суддя Кравчук також машиномісця. В декларації за 2015 рік судді зазначено 3 гаражних бокса та 1 машиномісце. В 2016 році дочка судді Кравчука також придбала 2 сусідні машиномісця в ЖК «Печерський квартал». При цьому ми вже згадували, що дочка судді має подароване паркомісце в будинку на Анрі Барбюса.

Отже, у власності родини судді Кравчука – 4 машиномісця, 3 гаража і лише 1 автомобіль… Volkswagen Touareg 2013 року випуску, придбаний суддею Геннадієм Кравчуком в тому ж, щасливому для нього, 2013 році. Нова модель обійшлася в 2013 році судді щонайменше 60 тис.дол., що навіть по курсу 8 вже значно перевищує річні доходи судді та його родини.

Що ж знаходиться на інших машиномісцях, які належать родині судді, залишається під питанням.

В 2016 році судді вперше заповнювали декларацію доброчесності суддів, серед них і Геннадій Кравчук.  В ній він перш за все власноруч підтвердив, що рівень його життя відповідає рівню доходів його та родини.

Однак мільйонна нерухомість в центрі Києва та дорогий автомобіль навряд чи відповідає доходам родини держслужбовців. Тому у нас виникають великі сумніви щодо того чи достойний суддя Геннадій Кравчук працювати в новоствореному Верховному суді України.

 

Розслідування «PROSUD» 

You may also like...