Що вони собі насудили: суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпра Шевцова Тамара Василівна

Безумовно, одним із найважливіших досягнень 2016 року стало впровадження електронного декларування. Якщо раніше будь-який чиновник міг просто «забути» занести до своєї декларації члена родини і, відповідно, його майно, то тепер за таку забудькуватість може загрожувати до двох років тюремного ув’язнення. Саме тому в перших електронних деклараціях за 2015 рік ми побачили багато нових близьких родичів декларантів, зокрема і в деклараціях суддів як вищої, так і першої інстанції.

Знайомтесь, суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпра – Тамара Василівна Шевцова. 

Свою суддівську кар’єру Тамара Шевцова розпочала в 2007 році, коли була призначена суддею Бабушкінського районного суду на 5 років. 17 травня 2012 року Тамару Василівну постановою Верховної Ради було призначено суддею Бабушкінського районного суду – безстроково.

Уже наприкінці першого року призначення суддею безстроково, у грудні 2012 року, суддя Шевцова отримала від Вищої кваліфікаційної комісії суддів дисциплінарне покарання у вигляді догани. Згідно з висновком ВККС, суддя Шевцова в порушенні вимог КПК не вислала стороні по справі копії повного тексту судового рішення. Протягом 3 місяців розгляд дисциплінарної скарги переносився через неявку Тамари Шевцової, сама суддя пояснювала свою відсутність відпусткою та лікарняними. Однак, коли пані Шевцова не з’явилася на розгляд вчетверте, не надаючи ніяких пояснень, ВККС прийняла рішення розглядати скаргу без неї.

Ще одною публічною справою судді Шевцової, яка викликала незадоволення громадськості, стало скасування нею конкурсу пасажирських перевізників на місцеві маршрути. У вересні 2015 року Тамара Шевцова задовольнила позов громадської організації «Народний Правозахисник», яка вимагала скасувати конкурс, мотивуючи це тим, що інформацію щодо його проведення не було вчасно оприлюднено в друкованих ЗМІ. У свою чергу ряд громадських організацій Дніпропетровщини провели розслідування та пов’язали представника ГО «Народний Правозахисник»  із зацікавленою в непрозорому наданні дозволів на пасажирські перевезення. Через таке рішення громадські організації навіть виступили з вимогою звільнити суддю Шевцову, але цього так і не сталося.

Проаналізувавши декларації судді Тамари Шевцової за 20142015 та 2016 роки, ми побачили, що чоловік Шевцової, з яким вона має спільну доньку, 1995 року народження, з’являється лише в електронній  декларації судді.  До цього в декларації судді ми могли бачити лише її 19-річну доньку, яку суддя перестала декларувати з 2015 року.

Натомість у деклараціях Тамари Шевцової з’явився чоловік Віталій Шевцов та новонароджений син. Цікаво, що в 2015 році суддя також приховала доходи і місце роботи чоловіка, зазначивши, що член родини не надав інформацію, однак у 2016 році ми дізнаємося, що чоловік судді працює головним лікарем дитячої стоматологічної поліклініки в Дніпрі. Для нас залишається незрозумілим, чому суддя вирішила приховати місце роботи чоловіка, адже очевидно, що опублікувати нарешті ці дані в 2016 році суддя була просто змушена. Оскільки, згідно з правилами декларування, заповнювати е-декларації за 2016 рік мають і головні лікарі державних лікарень, а отже, приховувати цю інформацію далі було просто неможливо.

З появою чоловіка в декларації з’явилося і чимало майна, адже у власності самої судді була тільки земельна ділянка площею 30 м2 у Дніпрі, яку вона і декларувала весь цей час. Натомість у власності чоловіка судді виявився будинок в селі Обухівка під Дніпром площею 440 м2, земельні ділянки загальною площею 50 соток в Дніпрі та Обухіці, будинок у Дніпрі площею 68 м2 та нежитлові приміщення площею 275 м2. З Державного реєстру прав на нерухоме майно ми дізнаємося, що частину майна чоловіку судді подарували, а нежитловим приміщенням є будівля жіночої консультації.

Ми навідалися до будинку в селі Обухівка (колишнє смт. Кіровське), де проживає суддя та її чоловік, і побачили чималий маєток із басейном та тенісним кортом.

 

Щодо рухомого майна, то у власності чоловіка судді є автомобіль Volkswagen Passat 2013 року випуску, придбаний у тому ж 2013 році. Незважаючи на те, що автомобіль придбано не так давно, його вартість Віталію Шевцову невідома, тому зазначимо лише, що сьогодні ціна на подібні авто починається від 15 тис. дол.

З Декларації родинних зв’язків судді ми дізнаємося, що, крім дочки та малолітнього сина, у Тамари та Віталія Шевцова є ще один син – Владлен Віталійович Шевцов, який з 2015 року працює у Дніпропетровській місцевій прокуратурі №2.

З декларації Владлена Шевцова ми бачимо, що син судді забезпечений власним житлом, а саме квартирою площею 45 м2 у Дніпрі та гаражем практично аналогічною площею – 44 м2. З Державного реєстру прав на нерухоме майно ми також дізнаємося, що квартиру синові судді подарували.

Має Владлен Шевцов і рухоме майно, а саме автомобіль Toyota RAV4 2014 року випуску, придбаний у тому ж 2014 році. Задекларована вартість автомобіля – 360 000грн.

Втім, доходи сина судді досить скромні, у 2015 році він декларує тільки стипендію 5227 грн за рік, яку отримував в Академії прокуратури та заробітну плату – 29 016 грн. Отже, сукупний дохід молодого прокурора в 2015 році склав трохи більше ніж 34 тис. грн, чого навряд чи вистачило б для утримання майна. У 2016 році доходи прокурора склали близько 110 тис. грн, що «трохи» більше ніж 9 тис. грн. на місяць.  Очевидно, що для придбання та утримання як мінімум автомобіля однієї зарплати Владлену Шевцову замало, тому припускаємо, що придбати авто йому допомогли батьки, однак чи могли це собі дозволити суддя та головний лікар державної поліклініки?

Тим більше беручи до уваги, що майном забезпечені й інші діти судді. З декларації Тамари Шевцової за 2014 рік ми також бачимо, що у власності члена її родини є автомобіль Skoda Superb 2013 року випуску.

З огляду на те, що єдиним задекларованим членом родини в 2014 році була дочка судді – Шевцова В.В., 1995 року народження, очевидно, що автомобіль належить саме дочці судді. Навряд чи 19-річна дочка судді могла дозволити собі придбати автомобіль, вартість якого навіть зараз починається від 13 тис. дол.

Звичайно, бажання батьків допомагати дітям є цілковито природним та зрозумілим. Однак виникає багато запитань, коли купувати дороге майно дітям допомагають батьки-держслужбовці, основними доходами яких є заробітна плата.

Розслідування «PROSUD» 

You may also like...