Що вони собі нарозслідували: прокурор прокуратури Харківської області. Максюк Олег Леонідович

Аналізуючи декларації українських правоохоронців, можна зустріти прокурорів зі здібностями справжніх «супергероїв»: їм вдається активно подорожувати, купувати нерухомість, займатися будівництвом будинку і при цьому економити за рік більше коштів, ніж вони змогли заробити. Про одного з таких «супергероїв» розповімо в цьому розслідуванні.

Знайомтеся, прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та Державної прикордонної служби України управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області – Олег Леонідович Максюк. 

Що вони собі нарозслідували: прокурор прокуратури Харківської області. Максюк Олег Леонідович

Про кар’єрний шлях 36-річного Олега Максюка відомо небагато. За нашою інформацією Олег Леонідович працює в органах прокуратури із 2004 року. Починаючи із 2014 року, він вказував, що працює на посаді прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та Державної прикордонної служби.

У 2017 році Олега Леонідовича звинувачували у причетності до незаконного вилучення колекційної зброї. Також відомо, що саме Олег Максюк був прокурором у справі Ігната Кромського, більш відомого як «Топаза» –«антимайданівця» часів Революції Гідності.

У своїх деклараціях за 20142015 та 2016 роки Олег Максюк вказав 339 тис. грн доходів. Дружина прокурора – Валерія Олегівна Максюк за цей же період задекларувала лише 106 тис. грн від підприємницької діяльності. Пані Валерія із 2009 року зареєстрована фізичною особою-підприємцем та займається туристичним бізнесом. Місцем проживання Валерії Олегівни вказаний будинок, яким частково володіє її батько Олег Амберкієвич Вашакідзе.

 

Втім, бізнес у Валерії Максюк, схоже, не надто успішний, адже, якщо вірити декларації чоловіка, то пані Валерія у 2014 році взагалі нічого не заробила.

Те, що Валерія Максюк (дівоче прізвище Вашакідзе) займається туристичною діяльністю, підтверджується і на її сторінці у Facebook. Також у соціальних мережах можна побачити багато фото пані Валерії із численних подорожей та елітних курортів. Нью-Йорк, Маямі, Пуерто-Рико, Малайзія – лише частина країн і міст, де, очевидно, побувала прокурорська родина за останні 3 роки.  Звідки кошти на це у Валерії Максюк та її чоловіка – невідомо.

Не менше питань до прокурора і з приводу його статків. У безпосередній власності Олега Максюка квартира площею 84 кв. м.  у смт. Солоницівка, що неподалік Харкова. Це житло він придбав у 2004 році. Іншу квартиру у 2013 році придбала Валерія Максюк. Площа цього житла – 48 кв. м.

У тому ж населеному пункті пані Валерія має земельну ділянку у приватному секторі, де вже починають будуватися будинки. Прокурор теж має землю у Солоницівці, однак, вона відсутня у реєстрі речових прав на нерухоме майно. Тож її місце розташування, на жаль, не відоме. Ще одна ділянка Олега Максюка знаходиться у с. Черкаська Лозова, що теж неподалік Харкова.

У своїй декларації прокурор також вказав будинок, яким володіє разом із дружиною. Розташоване дане житло у Харкові, а його площа 82 кв. м. Право власності на цей будинок прокурор разом з дружиною отримав у 2014 році, однак у декларації за цей рік житло відсутнє.

Попри скромний дохід подружжю вдається будувати новий власний будинок на 150 кв.м. Розташована недобудова у тій же Солоницівці.

Якщо говорити про рухоме майно, то у власності подружжя є два авто та причіп. Зокрема у 2001 році Олег Леонідович придбав  Toyota Camry 2007 року за 162 тис. грн. У тому ж 2011 році подружжя придбало новеньку Toyota Auris за 142 тис. грн.

Витрачаючи багато коштів на придбання майна, прокурору вдається непогано заощаджувати. У 2015 році прокурор декларує  40 тис. дол. готівки, а вже у декларації за 2016 рік ми бачимо 46 тис. дол.Як вдалося подружжю за рік заощадити одразу 6 тис. дол, що є більше ніж річна заробітна плата прокурора витрачаючи кошти на чисельні подорожі, утримання майна та будівництво будинку?

Нас також зацікавив ще один дивний факт. Судячи із декларацій Олега Максюка, він безперервно працює прокурором. Однак у одному із судових рішень, де Олега Леонідовича притягнули до адміністративної відповідальності за спричинене ДТП було вказано, що він "не працює".

Проаналізувавши спосіб життя прокурора Олега Максюка та його родини, є всі підстави вважати, що задекларованих доходів не вистачило б на чисельні подорожі, утримання майна та будівництва будинку. Оскільки ніхто із батьків подружжя не займається бізнесом виникає питання джерела доходів для родини.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...