Що вони собі нарозслідували: начальник управління Головної військової прокуратури Денис Чехунов

У 2017 році головний військовий прокурор Анатолій Матіоса засекретив електронні декларації своїх підопічних. За його словами, це було зроблено в цілях безпеки працівників. Зараз цю ж постанову Матіоса громадська організація «Центр протидії корупції» намагається оскаржити в суді. В той же час, декларації військових прокурорів вже встигли вилучити з державного реєстру. Це несе відповідні ризики, адже відтепер громадяни України та громадські активісти не можуть проаналізувати походження статків та майна таких прокурорів.

Однак старі декларації чиновників, які досі можна знайти на сайті Декларації, та відповідні відкриті реєстри дають змогу переконатися, що такі прокурори часто порушували правила декларування, а також мають велику кількість майна, яке навряд чи можна було придбати на не надто велику зарплату держслужбовців.

Знайомтесь, начальник управління процесуального керівництва та нагляду за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність Головної військової прокуратури – Денис Миколайович Чехунов.

У ЗМІ повідомляється, що робота в прокуратурі для Дениса Миколайовича не нова. Починав він свою кар’єру на початку 2000-х у прокуратурі Харківської області. У вільному доступі є декілька коментарів  пана Дениса в якості Харківського транспортного прокурора. Ці відео датовані 2010 роком. Натомість вже у 2015 році його було призначено начальником управління процесуального керівництва та нагляду за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність Головної військової прокуратури.

За свою роботу Денис Миколайович навіть встиг отримати нагороду  з рук Президента.

У 2017 році був гучний скандал, пов’язаний із особою Дениса Чехунова. Справа в тому, що невідомими було встановлено «прослушку» в автомобілі військового прокурора, яку в результаті виявив сам Денис Чехунов.

Більше інформації у вільному доступі є про членів родини військового прокурора. Зокрема у декларації його батька – Миколи Васильовича Чехунова вказано, що він є директором Харківського комунального підприємства «ДЕРЖПРОМ». Крім того, Микола Чехунов є досвідченим політиком на Харківщині, зокрема з 2006 року він безперервно є депутатом обласної ради. Показово, що в 2006-2015 роках він обирався від Партії регіонів, а от з 2015 року представляє партію «Блок Петра Порошенка».  Якщо проаналізувати біографію чиновника, то це в основному робота, пов’язана з державною службою та комунальними підприємствами, де заробітні плати не найвищі.

Також в ЗМІ неодноразово згадується про родичів військового прокурора, які працюють у Росії. Зокрема мова йде про начебто двоюрідного брата Дениса Чехунова – Віталія, який є членом партії Володимира Путіна «Єдина Росія» і був призначений віце-мером Білгорода.

Як ми вже згадували, у 2017 році декларації військових прокурорів були вилучені із реєстру електронних декларацій із міркувань безпеки. Але частина з них була збережена на сайті «Декларації», в тому числі, збереглися і декларації Дениса Чехунова, звичайно, за виключенням декларації за 2017 рік.

У нашому розпорядженні є електронні декларації прокурора за 2015 та 2016 роки. Також у вільному доступі нам вдалося знайти фрагмент декларації військового прокурора за 2010 рік.

У 2010 році прокурор вказав 58 тис. грн заробітної плати. У 2015 та 2016 роках його дохід значно збільшився та склав 777 тис. грн. Дружина прокурора – Каріна Олексіївна Решта, підприємець, заробила ще більше, а саме – 1,5 млн грн та ще 700 тис. грн вона отримала від продажу рухомого майна.

Оскільки Денис Чехунов зараз працює у Києві, то потребував житла в столиці. Саме тому у 2014 році він отримав право користування квартирою, власником якої є його матір Ніна Михайлівна Чехунова. Дане житло, площею 137 кв. м., розташоване за адресою вул. Старонаводницька, 4в – це елітна новобудова на Печерську. Якщо вірити декларації Ніни Михайлівни, то придбала вона квартиру за 4,1 млн грн. Ще у 284 тис. грн їй обійшлося паркомісце.

У декларації Дениса Чехунова є також земля в с. Коротич, що під Харковом. На жаль, ця земельна ділянка відсутня у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, тому її розташування невідоме. Натомість у реєстрі згадується будинок, яким володів або досі володіє прокурор. Площа маєтку — 515 кв. м. Нам вдалося відшукати земельні ділянки за адресою будинку: вулиця Комунарів, 2. Щоправда, власників землі кадастрова карта не відображає. Сподіваємося, що відповідні правоохоронні органи з’ясують, хто є власником цього маєтку, і якщо ним є прокурор – то чому цього не було відображено в його електронній декларації.

Дружина прокурора є власником квартири в Харкові, площею 32 кв. м. Щоправда, місцезнаходження цього житла ідентифікувати не вдалося. Натомість в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно є інформація про нежитлові приміщення, власником яких значилася Каріна Решта. Їхня загальна площа 9206 кв. м.! Протягом 2017 та 2018 років частина з цих будівель змінили своїх власників і ними стали ТОВ «ССК ТМ» та Олександр Миколайович Діжиченко. Але це сталося лише у 2017-2018 роках, а тому ці приміщення мали б бути відображені в декларації військового прокурора за 2015 та 2016 роки! Тому ми сподіваємося, що і це питання стане предметом розслідування для контролюючих органів.

Щодо автомобілів, то у подружжя є Toyota Land Cruiser 2012 року, яку Денис Чехунов орендує з 2016 року у ТОВ Титан. Дружина прокурора у 2016 році придбала Toyota Camry 2013 року випуску.

У 2016 році Денис Чехунов став власником акцій ПАТ «Турбоатом», а також задекларував досить багато готівки: 73 тис. доларів та 740 тис. грн.

У декларації прокурора вказано, що його дружина займається бізнесом і за це отримує доволі високі доходи. От тільки жодної компанії в декларації пані Каріна не зазначила. Ми вирішили дізнатися, яким же бізнесом займається Каріна Олексіївна Решта. По-перше, Каріна Олексіївна довгий час була фізичною особою-підприємцем та оформила на себе два ФОПи, які станом на 2017 рік вже закриті.  Натомість пані Каріна є власником чи співзасновником ряду компаній, серед яких: СФГ «ІВОЛГА», ТОВ «ЛІГАБУДСЕРВІС», АТ «ЕКО-АГРОФІРМА «ФАУНА», ПП «ЯРУГА» та ТОВ «СПЛИТ»(співвласником цієї ж компанії був депутат та керівник ТОВ «Турбоатом» Сергій Володимирович Івашкевич). Та цікаво, що жодної з цих компаній військовий прокурор не задекларував! Це може свідчити про намагання приховати бізнес власної дружини.

Співзасновниками компанії ПП «ЯРУГА», де пані Каріна була керівником, є Ніна Михайлівна Чехунова – вже згадана матір прокурора та Валентин Миколайович Чехунов – швидше за все, рідний брат прокурора. Валентин Миколайович є засновником ряду інших компаній та найцікавіше, що в реєстрі електронних декларацій ми знаходимо його сина – Миколу Валентиновича Чехунова, який теж працює у військовій прокуратурі.

До речі, родина Чехунових полюбляє не тільки державні посади, а і великі будинки. Ми вже згадували про ймовірний будинок самого прокурора на 515 кв. м. Його рідний брат – Валентин Миколайович Чехунов є власником двох маєтків у Харкові. Один з них має площу 169 кв. м. і розташований неподалік центру міста, а інший на 609 кв. м. вказаний у декларації його сина.

Будинком володіє і батько нашого головного фігуранта розслідування. У його декларації вказаний будинок в с. Коротич площею 545 кв. м. У декларації також можна побачити квартиру у Харкові площею 185 кв. м., декілька паркомісць, земельний пай розміром у 7,034 га. Також батько прокурора задекларував дві Toyota Camry, одну з яких йому вдалося придбати за смішні 10 тис. грн. Також вражають суми заощаджень подружжя – 1,7 млн грн та 96 тис. у. о.

 

Матір прокурора, Ніна Михайлівна, задекларувала, що є власником ряду компаній: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОЛОМАЦЬКЕ МИСЛИВСЬКО-РИБАЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «СНАЙПЕР» (орендує 4127 га мисливських угідь) , ТОВ «МАЛЮК 1», ТОВ «МАЛЮК 2», ТОВ «МАЛЮК 3», ТОВ «НВН», ТОВ «ЯРУГА 1».

Тож, як бачимо, запитань до Дениса Чехунова виникає досить багато, зокрема щодо недекларування ним частини майна та бізнесу його дружини. На такому фоні «логічним» виглядає засекречення нових декларацій військових прокурорів. Однак засекреченими вони є лише для громадян, натомість антикорупційні органи мають до них доступ і ми сподіваємося, що вони перевірять наведені нами факти.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...