Що вони собі насудили: суддя Апеляційного суду Рівненської області Сергій Єремейчук

Знайомтеся, суддя Апеляційного суду Рівненської області – Сергій Володимирович Єремейчук.

Теща судді купила квартиру у новобудові, маючи мізерні офіційні доходи. За збігом обставин квартира знаходиться в 9 хвилинах ходьби до Апеляційного суду, де й працює зять.

Знайомтеся, суддя Апеляційного суду Рівненської області – Сергій Володимирович Єремейчук.

Згідно з відомостей про професійну діяльність з суддівського досьє Сергій Єремейчук був слухачем в Університеті внутрішній справ до 1997 року. Після закінчення навчального закладу пішов працювати слідчим у Рокитнянський РВ УМВС в Рівненській області, де був до 2003-го. Саме тоді Указом Президента Сергія Володимировича призначили суддею у Рокитнянський райсуд у межах п’ятирічного строку. З 2007 року (з невеликою перервою) обіймав адміністративну посаду – заступника голови.

Постановою Верховної ради України від 2013 року Єремейчука безстроково делегували в Апеляційний суд Рівненської області, де він перебуває до сьогоднішнього часу. Отже, сукупний стаж суддівської роботи у Сергія Володимировича приблизно 14 років.

Громадська рада доброчесності, яка навесні вийшла з процесу оцінювання суддів, виявила цікавий факт, пов’язаний з біографією Єремейчука. У реєстрі судових рішень можна відшукати інформацію про самовідводи Сергія Володимировича. Один із таких він заявив у цивільній справі, де однією зі сторін були працівники Рокитнянського РВ УМВС у Рівненській області, тобто попереднє місце роботи судді. Тож для того, аби нівелювати побоювання у сторін щодо неупоредженості здійснення ним правосуддя, він вирішив самоусунутися від слухання вказаної справи. Здавалося б, дуже відповідальше рішення з його боку, якби не одне “але”.

Йдеться про позов батька про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок ДТП, де загинула його дитина. Резонансна подія за участю трьох автомобілів та трьох працівників міліції трапилась у 2005 році.  За словами судді, щодо правоохоронців кримінальне провадження було закрите, оскільки ті потрапили під амністію. Під час співбесіди з’ясувалося, Сергій Єремейчук з двома учасниками пригоди раніше разом працював і навіть підтримував дружні стосунки. Саме цим керувався суддя, коли заявляв про самовідвід.

Однак поглиблений пошук у реєстрі судових рішень показав, що раніше Сергій Єремейчук успішно слухав справи, пов’язані з працівниками згаданого Рокитнянського РВ УМВС. ГРД знайшлааж 41 таке рішення. Виник цілком справедливий висновок про вибірковість правосуддя у виконанні Єремейчука.

У декларацію родинних зв’язків суддя Єремейчук вносить лише свою дружину Єремейчук Людмилу Сергіївну, яка працює у державній судовій адміністратиції Рівненської області.

Ми проаналізували наявні у публічному доступі декларації судді, в тому числі за 2012, 2013, 2014 , 2015 , 2016 та 2017 роки. Сергія Єремейчука не назвеш заможним суддею, порівнюючи з деякими його колегами. Отримував він переважно суддівську зарплату, а у 2013 році продав автомобіль за 52 000 грн. Загалом за період з 2012 по 2017 роки суддя офіційно задекларував 1 805 616 грн, а дружина – 251 841 грн.

У 2016 році Сергій Володимирович вперше задекларував готівкові кошти. Спочатку 5000 доларів США, а через рік – ще 8000.

 

Згідно з відомостями з декларації за 2017 рік суддя Єремейчук володів чотирма земельними ділянками у межах Рівненської області. Всі вони набуті у власність у 2009 році і в сумі дорівнюють 31 680 кв. м.

Виникли питання і до місця проживання судді. У декларації за 2015 рік Сергій Володимирович мешкав не за місцем реєстрації. Обидва об’єкти знаходились у Рокитному (Рівненська область). Водночас ним задекларований лише один об’єкт нерухомості на 62 кв м, що належить дружині та дочці. Інший будинок відсутній. Нагадаємо, особа, уповноважена на виконання функцій держави, зобов’язана декларувати нерухомість, у якій зареєстрована та в якій проживає фактично.

З 2016 року суддя вносить у майнову декларацію квартиру тещі. Ющук Надія Петрівна у 2015-му придбала квартиру у Рівному на 72,9 кв. м орієнтовною вартістю в 57 000 у. о.. При цьому, за повідомленням ГРД, сукупний тещин дохід у період з 2012 по 2015 рік становив 28 378 грн. Її офіційних заробітків, очевидно, не вистачило на правочин. Та й працює вона у відділі культури Рокитнянської РДА, отже, необхідності житла в обласному центрі жінка, скоріше за все, не мала. А от Сергію Володимировичу вона б стала у нагоді, бо працює він саме у Рівному.

Суддя Єремейчук переконує, що квартира – це спільна власність тестя і тещі, які мають трудовий стаж понад 40 років. Крім того, пояснює суддя, подружжя має 7 гектарів землі та техніку для її обробітку. Однак це зовсім не доказує можливість придбати таку квартиру, а офіційні доходи прямо кажуть про неможливість такої покупки. Тому, найімовірніше, суддя, як це часто буває, просто оформив власну нерухомість на тещу.

Відстань від будівлі суду до будинку становить 750 метрів або 9 хвилин пішки.

Також слід відмітити, що у Сергія Єремейчука є об’єкт незавершеного будівництва, а точніше фундамент під житловий будинок, розміщений на одній із його земельних ділянок.

Як не дивно, у власності родини Єремейчуків “засвітився” лише один транспортний засіб, це Skoda Octavia 2004 року випуску. Йдеться про автівку, яку суддя продав за 52 000 грн. Отже, якщо вірити декларації посадовця, на роботу в суд він ходить або пішки, або пересувається громадським транспортом.

Всього у Сергія Єремейчука було три спібесіди з Вищою кваліфікаційною комісією. У підсумку, 23 жовтня 2018 року колегія визнала суддю таким, що відповідає займаній посаді. І хоч у порівнянні зі своїми колегами по цеху Сергій Володимирович є відносно не заможним (якщо вірити декларації), деякі епізоди з біографії дають підстави сумніватися у його доброчесності.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...