“Мамо, я був у пеклі”. Як українці шукають викрадених росіянами родичів в окупації

Коли зникають безвісти військові під час бою, є ймовірність, що з часом їх можуть включити до списків на обмін військовополоненими. Але цивільних повертають дуже рідко: росіяни зазвичай не зізнаються, що їх утримують.

“Пішли в СЗЧ перед бойовим завданням”. Безкарність та дикі чутки – основні фактори цього явища

У 2022 році випадків СЗЧ було на порядок менше, тому що в той час було більше вмотивованих бійців. Але потім зросла кількість мобілізованих через бусифікацію, паралельно люди переконалися, що похід у СЗЧ не тягне за собою якусь відповідальність. І в 2024 році випадки СЗЧ почали зростати, мов снігова куля.

Як Китай забезпечує воєнну машину Путіна критично важливими рідкісними металами (розслідування)

Близько двох десятків компаній – зокрема державних – експортують підсанкційні галій, германій та стибій з Китаю до Росії, де їх отримують фірми, які співпрацюють з оборонними підприємствами.

Чи перешкоджають кримінальні “авторитети” ув’язненим вступати до лав ЗСУ

За загальнодоступними даними, на даний момент було мобілізовано близько трьох тисяч в’язнів. Озвучуються плани залучити більше засуджених, але це навряд. Три тисячі осіб від приблизно 27 000 засуджених у країні – це трохи більше десяти відсотків.

Мракобесие возвращается на службу автократии

Волна конспирологии и мистицизма, которая захлестнула мир в последние годы, поднимается все выше. Сторонники самых разных теорий заговоров, приверженцы квазирелигий и обскурантистских идей побеждают на выборах, завоевывают все больше внимания и поддержки людей и занимают все более влиятельные посты по всему миру.

Тихий вбивця. Як лікар-аферист Василь Чайка з мільйонними переглядами в соцмережах за великі гроші відмовляє людей від лікування

У цій ситуації ми бачимо дуже серйозну і небезпечну практику. Поширення неправдивої медичної інформації та відмовляння людей від науково доведеного лікування раку може призвести до летальних наслідків.

Як Інтерпол ігнорує розшук воєнних злочинців Росії: 70 запитів від України — 0 відповідей

З початку повномасштабної війни Нацбюро Інтерполу України отримало понад 70 запитів слідчих на розміщення оповіщень про міжнародний розшук російських воєнних злочинців. Але Генеральний секретаріат Інтерполу наразі не опрацьовує такі запити від України.

Боротьба зі скамом: 10 ознак потенційно шахрайського проєкта в сфері інвестицій

Нещодавно НКЦПФР вкотре оновила перелік сумнівних інвестиційних проєктів, додавши до нього вісім нових назв. Список ведеться з 2020 року, коли до нього потрапили перші учасники – Український народний банк та Центр біржових технологій.