влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:


Письмо в УК

Фотогалерея

Ездит ли немецкая полиция на Porsche?

Ездит ли немецкая полиция на Porsche?

Голосование

Ваше отношение к новой полиции:

Стало значительно лучше
Стало лучше, но незначительно
Ничего не изменилось кроме формы и названия
Стало еще хуже
...
Загрузка...
| 14.08.2018 09:12

До підслідності Державного бюро розслідування належить відкриття кримінальних проваджень щодо найвищих чиновників і державних службовців у державі. Саме тому працівники ДБР, і особливо керівники центральних підрозділів, мають бути професійними та політично незалежними особами. Однак серед кандидатів на керівні посади в Держбюро можна зустріти близьких родичів народних депутатів, які вже скомпрометували себе як правоохоронці.

| 09.08.2018 09:14

Аналізуючи біографії кандидатів на керівні посади в Державне бюро розслідувань, можна знайти таких осіб, які вже були доволі відомі громадськості. Зокрема вони фігурували у кримінальних провадженнях, де їх звинувачували в отриманні чи вимаганні хабарів. Знайомтесь, кандидат на посади директора територіального управління у місті Краматорську, керівника Другого управління організації досудових розслідувань, керівника Управління оперативних розробок Державного бюро розслідувань – Сергій Іванович Хальзєв.

| 07.08.2018 09:09

Аналізуючи біографії та декларації суддів, які в рамках кваліфікаційного оцінювання проходять етап співбесід з Вищою кваліфікаційною комісією суддів, ми також зупиняємося і на аналізі діяльності членів їх родин. Адже досить часто саме до найближчих родичів судді й виникає найбільше запитань.

| 02.08.2018 09:12

Чиновники ТОП-рівня – саме їхні справи розслідуватиме новостворений правоохоронний орган – Державне бюро розслідувань. Станом на сьогодні тільки відбувається конкурс на керівні посади в цьому органі. Однак, очевидно, що для того, аби ДБР було високопрофесійним та незалежним органом – його мають очолювати такі ж особи. Втім, серед кандидатів на керівні посади Державного бюро розслідування ми зустрічаємо і тих, кого було раніше затримано на отриманні хабарів.

| 01.08.2018 09:12

Серед осіб, які претендують на керівні посади в Державному бюро розслідувань, є багато тих, хто довгий час та до сьогодні працює в органах прокуратури. Отримуючи не надто високу заробітну плату, прокурорам дивом вдається придбати велику кількість елітного майна не тільки для себе, а і для своїх батьків.

| 31.07.2018 08:56

Судді, які виносили неправосудні рішення у період Євромайдану та забороняли мирні зібрання не поспішають покидати свої крісла. На жаль, той темп який набрала Вища кваліфікаційна комісія у контексті допуску суперечливих кандидатур дає підстави стверджувати, що не всім «суддям Майдану» доведеться змінювати професію.

| 30.07.2018 09:14

Незважаючи на те, що Громадська рада доброчесності вийшла з процесу оцінювання суддів і закликала зупинити оцінювання до зміни регламенту, Вища кваліфікаційна комісія суддів продовжила проводити співбесіди. Ось тільки їхні результати навряд чи можна назвати очищенням судової системи, адже серед перших 898 суддів, які пройшли співбесіду із членами ВККС, сьогодні звільнено лише 26, що складає менш як 3%. 

| 24.07.2018 09:11

"Бідні" судді із заможними батьками-бізнесменами створюють тренд. Це передбачувано, адже через будь-яку компанію з видимістю бізнесу можна пропускати готівку, здобуту не зовсім законним шляхом, і в такий спосіб робити її «чистою» перед органами фіскальної служби. Цього разу ми познайомимо вас із суддею, мама якого на продуктах харчування та напоях змогла заробити п’ять квартир і два автомобілі.

| 20.07.2018 09:08

Багато хто із кандидатів на керівні посади в Державне бюро розслідувань є вихідцями з інших правоохоронних органів, в тому числі прокуратури. Значна частина з них – неодноразові об’єкти суспільної уваги та фігуранти журналістських розслідувань. У багатьох випадках це пов’язано із невідповідністю між доходами та наявним майном прокурорів.

| 11.07.2018 09:08

Протягом здійснення етапу співбесід із суддями, Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила перерву майже двомстам служителям Феміди. Такий показник можна назвати високим, враховуючи всю кількість суддів – близько тисячі осіб. Але якщо для незалежних спостерігачів відповідність займаній посаді конкретного судді є очевидною, то для ВККС чомусь не завжди. Тож комісія дає шанс додатково підготуватись і розшукати відсутні документи для пояснення походження майна. Що у свою чергу породжує додаткову бюрократію та, ймовірно, корупційну складову.

| 09.07.2018 09:04

Утворення та формування Державного бюро розслідувань – довгий та складний процес, який багато в чому залежить від набору керівників різних управлінь. Лише повністю незалежний керівник із абсолютно чистою репутацією може забезпечити якісний добір кадрів до очолюваного ним підрозділу. Втім, багатьох із кандидатів на керівні посади важко назвати політично незалежними особами.

| 04.07.2018 09:10

«Гуманність» українського правосуддя – це в робочий час водити у стані алкогольного сп’яніння на іномарці своєї матері, потрапити в ДТП і вийти сухим із води, «бо недоторканний». Суддя Руслан Хитрик своїм прикладом доводить, що це можливо. ВККС вже рекомендувала звільнити суддю, але зробила це з порушенням строків, і суддя залишився на посаді. 22 травня комісія мала шанс звільнити Руслана Івановича із займаної посади, але з невідомої причини не зробила цього.

| 27.06.2018 09:09

За дивним збігом обставин більшість суддів із Вінниччини успішно пройшли етап співбесід із Вищою кваліфікаційною комісією. Решті слухання перенесли і лише одному із суддів призупинили проходження іспиту. Однак немає жодного служителя Феміди, який був би визнаний непідходящим для здійснення правосуддя. Тож ми вирішили придивитися уважніше до ще одного кандидата з президентського регіону. Він, до речі, також мешканець заможного котеджного містечка в обласному центрі.

| 26.06.2018 09:12

Державне бюро розслідувань – новий правоохоронний орган, який перебуває в активній фазі свого формування. Від якісного складу керівників територіальних відділень ДБР буде залежати процес розбудови всього Бюро. Втім, багато з кандидатів на керівні посади вже мають за собою цілий шлейф скандальних і корупційних історій.

| 22.06.2018 09:10

27 червня 2013 року на всю Україну прогримів гучний скандал, пов’язаний із побиттям і зґвалтуванням мешканки смт. Врадіївки місцевими міліціонерами. Після цього в невеличкому селищі розпочалися масові протести проти свавілля правоохоронних органів. Навіть у ті часи, за правління Януковича, система була змушена реагувати і звільнила причетних міліціонерів і прокурорів. Втім, звільнили їх лише на короткий період…

| 19.06.2018 09:07

Державне бюро розслідувань – новий правоохоронний орган в Україні, який вже порівнюють з американським ФБР. Передбачається, що ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового слідства від прокуратури. Наразі Державне бюро розслідувань тільки формується, та вже встигло оголосити конкурс на посади центрального апарату. Втім, аби цей орган став дійсно професійним і незалежним і його справді можна було б порівнювати із ФБР, потрібно провести максимально прозорий і чесний відбір кадрів.

| 14.06.2018 09:14

Станом на початок травня Вища кваліфікаційна комісія суддів України уже провела співбесіди з майже семистам суддів із різних регіонів країни. Отже, можна підвести проміжні результати: переважній більшості, а саме 74% кандидатам, було дозволено далі вершити правосуддя. І лише 2,4% усіх опитаних ВККС визнала такими, що не відповідають займаній посаді. Ще 158 служителям Феміди оголосили перерву у співбесідах. Чи відповідають такі результати очікуванням громадськості?

| 13.06.2018 08:58

В Верховной Раде процветает воровство законопроектов. Парламентарии всех мастей без стеснения присваивают себе законодательные инициативы коллег, депутатских групп и фракций. Чтобы наглядно продемонстрировать практику краж законопроектов, журналисты издания  проанализировали их содержание на примере Комитета по вопросам правовой политики и правосудия. 

| 12.06.2018 09:05

У статті 18 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури сказано, що «працівнику прокуратури слід уникати особистих зв'язків, фінансових і ділових взаємовідносин, що можуть вплинути на неупередженість і об'єктивність виконання професійних обов'язків, скомпрометувати високе звання працівника прокуратури…». Та на практиці ця стаття часто порушується, а на важливі посади в прокуратурі призначають людей, які досить довгий час займалися політичною діяльністю.

| 06.06.2018 09:08

У 2017 році головний військовий прокурор Анатолій Матіоса засекретив електронні декларації своїх підопічних. За його словами, це було зроблено в цілях безпеки працівників. Зараз цю ж постанову Матіоса громадська організація «Центр протидії корупції» намагається оскаржити в суді. В той же час, декларації військових прокурорів вже встигли вилучити з державного реєстру. Це несе відповідні ризики, адже відтепер громадяни України та громадські активісти не можуть проаналізувати походження статків та майна таких прокурорів.