Суд у справі Луценка перенесено через відсутність даних про вручення потерпілому повідомлення

Судове засідання у справі Ю.Луценка перенесене через відсутність даних про вручення потерпілому повідомлення, – державний обвинувач В.Клименко

 Судове засідання у справі за обвинуваченням Ю. Луценка, О. Павленова та В.Тарасенка у незаконному продовженні строків провадження в оперативно-розшуковій справі за фактом отруєння В. Ющенка перенесене на 10 серпня через відсутність даних про вручення повідомлення потерпілому В. Давиденку про час проведення сьогоднішнього судового засідання. Про це повідомив представникам ЗМІ державний обвинувач у справі Віктор Клименко.

«Відповідно до ухваленого судом рішення, мотивом для оголошення перерви в сьогоднішньому судовому засіданні була не сама по собі неявка потерпілого, а відсутність даних про вручення йому повідомлення про час проведення сьогоднішнього судового засідання. У зв’язку з цим суд і оголосив про своє рішення перенести розгляд кримінальної справи на 10-те серпня, повторно направивши запрошення потерпілому з метою отримати підтвердження того, що такі запрошення потерпілий отримує», – підкреслив прокурор В.Клименко.

На запитання журналістів, чи продовжить суд 10 серпня засідання в разі повторної неявки потерпілого до судової зали, В.Клименко нагадав, що згідно з вимогами чинного законодавства, участь потерпілого в судовому засіданні є виключно його правом, яким він може розпоряджатися на власний розсуд, і ніхто не може змусити потерпілого реалізувати це право.

«Участь у судовому засіданні, у тому числі і в дебатах, є правом потерпілого, яким він може розпоряджатися на власний розсуд. Ніхто не має можливості, відповідно до положень чинного законодавства, змусити потерпілого реалізувати це право», – поінформував державний обвинувач.

На уточнююче запитання представників ЗМІ, чи може взагалі не з’являтися до суду потерпілий, В. Клименко відповів: «Так точно. Це його право, яким він (потерпілий) розпоряджається на власний розсуд».

Також прокурор нагадав, що оскільки дана кримінальна справа належить до категорії справ публічного обвинувачення, то провадження у ній не залежить від відношення потерпілого до вчинених стосовно нього дій.

«Ураховуючи, що дана кримінальна справа стосовно підсудних Луценка, Павленова і Тарасенка відноситься до категорії справ публічного обвинувачення, то оцінка потерпілим дій підсудних не впливає на правильність юридичної кваліфікації. Хочу також наголосити на тому, що гарантовані Конституцією права громадянина, у тому числі й на таємницю телефонних розмов, є невідчужуваними і не можуть бути порушені за жодних обставин, незалежно від міркування самої особи», – підкреслив представник державного обвинувачення.

Відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України

You may also like...