Стала відома причину загибелі лебедів на Херсонщині
У птахів, які 28 лютого загинули в Олешках, виявили вірус пташиного грипу.
Результати дослідження Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби свідчать про наявність вірусу грипу типу А1 субтипу Н5 у 20 лебедів, які загинули 28 лютого на території Національного природного парку “Нижньодніпровський” міста Олешки в Херсонській області.
Про це інформує пресслужба Держпродспоживслужби.
“Пташиний грип зараз активно розповсюджується світом, у тому числі і в Європі, через диких перелітних птахів. Розпочався сезон весняної міграції, тож всім, хто утримує домашню птицю в господарствах бажано дотримуватися рекомендацій щодо профілактики захворювання. А саме: бажано організувати безвигульне утримання птиці; утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею; забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці тощо”, – заявили у відомстві.
Голова служби Владислава Магалецька зазначила, що загибель лебедів не пов’язана з попередніми випадками масової загибелі дикої птиці в Херсонській області.
“Принаймні цей випадок загибелі птахів в регіоні не пов’язаний із двома іншими. Що ж до отруєння журавлів та качок із вороновими у січні цього року, то ми очікуємо результатів досліджень. Тільки після них можна буде із впевненістю сказати чи є між ними зв’язок. Працюємо у тісному контакті з усіма органами державної влади, в тому числі із Національною поліцією України”, – наголосила Магалецька.
Нагадаємо, станом на 11 січня у заповіднику “Асканія-Нова” за тиждень загинуло 185 червонокнижних журавлів. Повідомлялося, що птахи могли отруїтися зерном, обробленим хімікатами, яке посіяли фермери на навколишніх полях для боротьби з гризунами. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу (забруднення або псування земель). У Херсонській ОДА створили робочу групу для з’ясування причини загибелі птахів.
Пізніше громадська організація UAnimals повідомила, що причиною загибелі сірих журавлів могло бути отруєння зерном, обробленим засобом для боротьби з гризунами.
23 лютого в “Асканії-Новій” повідомили про новий випадок загибелі птахів. Фахівці Чаплинського управління Держпродспоживслужби на території дендропарку та озер на території зоопарку виявили 187 трупів птахів: крижень – 38; качка огар (червонокнижна) – 32; грачі – 75; галки – 42. // LB.ua