Любительку російської пропаганди на 1,5 роки помістили до виправного центру

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області визнав місцеву жительку винною у поширенні матеріалів, що виправдовують військову агресію РФ.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 19 жовтня.

У середині березня 2022 року жінка через VPN зайшла в заборонену в Україні соцмережу «Одноклассники» і вподобала фото російського військового гелікоптера КА-52 та військовослужбовця РФ із коментарем такого змісту: «Они защищают тебя и мир. Поддержим наших парней. Они это услышат!».

Завдяки алгоритму цієї соцмережі, вподобані дописи автоматично поширювалися на сторінці обвинуваченої і їх могли бачити друзі та підписники.

Жінка аналогічно підтримала, натиснувши «класс», відеозапис, що починається словами: «Приветствую друзья, потихоньку помаленьку освобождение Мариуполя продвигается к своему логическому успеху…».

У відеоролику збройна агресія РФ проти України зображується як «благородна», «визвольна», оскільки ведеться проти жорстоких, агресивних «нелюдів» для захисту «народу Донбасу», над яким, буцімто, знущаються «націоналісти». Стверджується, що що члени полку «Азов» причетні до злочинів, за які повинні бути притягнуті до відповідальності. Повідомляється, що «азовці» нібито погрозами змушують жінок з дітьми називати їх своїми чоловіками, аби втекти з Маріуполя. Російські військовослужбовці («чеченці») начебто завдяки «звериной интуиции на врага» «показали чудові результати» у виявленні військовослужбовців з полку «Азов».

Обвинувачена вподобала  зображення російського солдата, який стоїть на символіці ЗСУ та полку «Азов», що супроводжується текстом «Христос Воскрес и пали демоны». Також жінка натиснула «класс» відеоматеріалу «Распространяйте правду о нацгадах», вподобала зображення президента України із надписом: «Гореть тебе в аду! (нецензурна лексика)Убийца детей Донбасса!!!». 

Обвинувачена репостила відео «Ответ подруге с той стороны». У матеріалі йдеться про те, що на Донбасі живуть «русские» люди, геноцид яких почали українці і тепер Росія вимушена їх захищати. Тому смерть українських дітей — «фигня, зато личинок бандеры меньше».

У судовому засіданні жінка вину визнала частково, але відмовилась що-небудь пояснювати, посилаючись на 63 статтю Конституції України.

Вона вважала своєю провиною тільки користування соціальною мережею «Однокласники», не засуджуючи змісту поширених нею антиукраїнських публікацій.

Суд зробив висновок, що жінка критично не оцінила свою поведінку і тому вважає, що обставини, які би помʼякшували покарання, відсутні.

Про обвинувачену відомо, що вона не працює, раніше не судима, має доньку 2006 р.н.

Береться до уваги значна кількість злочинних епізодів і те, що жінка поширювала інформація саме після запровадження в Україні воєнного стану.

«Вчинене  не просто свідчить про її антиукраїнську позицію, а й створює уяву у ворога, що громадяни України підтримують позицію російської влади, бажають приходу «руського миру» до українських міст та сіл, що в свою чергу підживлює в них впевненість в успішності їхніх дій на території України та спонукає до продовження війни проти України, адже мережа «Однокласники» користується популярністю саме в РФ» — написано у вироку.

Суд вирішив, що умовне покарання не буде ефективним. Жінку засудили до 1 року і шести місяців обмеження волі, які вона відбуватиме у виправному центрі.

You may also like...