ОПЗЖшного депутата Миколаївської міськради підозрюють у заволодінні експортною продукцією на суму понад ₴23 млн.
На момент початку військової агресії посадовець був депутатом від ОПЗЖ. Також підозрюваний є фактичним бенефіціарним власником компанії, яка надає послуги по транспортно-експедиторському обслуговуванню та перевалці зернових, зернобобових і олійних вантажів. Саме його компанія перед повномасштабним вторгненням рф завантажувала в порту сою для експорту. Після початку обстрілів підозрюваний привласнив та продав сою, а щоб приховати злочин звернувся в поліцію із заявою про нібито влучання снарядів у приміщення складу, що призвело до знищення зерна. За скоєне чоловіку загрожує до восьми років позбавлення волі. Наразі поліцейські встановлюють повне коло осіб, причетних до шахрайської схеми.
Як встановили оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, комерційна структура, фактичним бенефіціарним власником якої є депутат Миколаївської міськради, повинна була виконати зобов’язання по зовнішньоекономічному контракту щодо експорту бобових.
22 лютого 2022 року компанія розпочала завантаження сої, однак у зв’язку з російською агресією росії проти України, всі процеси були призупинені, членів судна евакуйовано, а саме судно із вантажем залишилося на причалі. Згодом фігурант вирішив заволодіти вантажем та продати його.
Зерно сої перевезли до приміщення складу на території порту. Щоб приховати злочинну діяльність фігурант організував розкидання поруч зі складом уламків ракети, які йому раніше надали невстановлені особи, та звернувся до поліції з метою фіксації «знищення» продукції. Такі дії звільняли фігуранта від будь-якої відповідальності перед контрагентами, а також надавали можливість звернутися до суду для вирішення питання щодо відшкодування вартості майна.
У такий спосіб фактичний власник компанії – депутат міськради привласнив та продав понад 1500 тонн зерна сої, вартість якої становить понад 23 000 000 гривень.
На підставі зібраних слідчими Нацполіції доказів заступник Генерального прокурора повідомив організатору оборудки про підозру. Йому інкримінують організацію заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України). Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Тривають слідчі дії для встановлення повного кола осіб, причетного до шахрайської схеми.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора.
Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України