Працівниця банку шахрайським шляхом оформила кредити на понад пів сотні громадян і заволоділа майже ₴700 тис.

За доводами прокурора Рахівського відділу Тячівської окружної прокуратури працівницю банку засуджено до 5 років позбавлення волі за шахрайство в особливо великих розмірах, заволодіння офіційними документами та несанкціоновану зміну інформації в автоматизованій банківській системі (ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 357, ч.ч. 1, 3 ст. 362 КК України).

Суд прийняв рішення також позбавити особу права обіймати посади в банківській сфері та конфіскувати її майно.

Прокурор надав докази того, що жінка у 2018-2019 роках, працюючи менеджером із кредитування у Рахові, перевипустила понад пів сотні банківських карток без відома користувачів. Надалі в автоматизованій системі банку сформувала від імені клієнтів заявки на збільшення кредитних лімітів. Завдяки такій шахрайській схемі обвинуваченій вдалося заволодіти майже 700 тис. грн.

У скоєному закарпатка розкаялася, повністю визнала вину та вже частково відшкодувала завдані збитки. За цивільним позовом банку, який задовольнив суд, вона повинна відшкодувати ще 506 761 грн. Набрання вироком законної сили очікується.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

You may also like...