Пожежна сигналізація: забезпечення безпеки на підприємстві
Пожежна сигналізація – це система, що виконує функцію раннього оповіщення про загоряння. Вона виявляє ознаки пожежі, такі як дим, тепло чи полум’я, і передає сигнал про небезпеку, щоб вчасно евакуювати людей і зупинити поширення вогню. Сучасні системи пожежної сигналізації мають різні рівні складності та технологічного наповнення, але всі вони спрямовані на захист життя, здоров’я та майна від небезпечних наслідків пожежі, зазначають експерти компанії “Київпожбезпека”.
Навіщо потрібна пожежна сигналізація на підприємстві?
Автоматична пожежна сигналізація – це система, яка в автоматичному режимі виявляє пожежу та оповіщає про неї без втручання людини. У разі загоряння АПС автоматично надсилає сигнал до центру керування і, залежно від типу системи, може активувати системи пожежогасіння.
Основні причини, чому варто встановити пожежну сигналізацію на підприємстві на думку фахівців такі:
-
захист життя та здоров’я співробітників: своєчасне оповіщення дозволяє швидко евакуювати людей;
-
збереження майна: пожежа може завдати значних матеріальних збитків, які можна зменшити за допомогою своєчасної реакції;
-
дотримання законодавства: для більшості комерційних об’єктів встановлення пожежної сигналізації є обов’язковим;
-
зменшення ризику бізнес-перерви: пошкодження виробничих потужностей через пожежу може призвести до зупинки роботи підприємства на тривалий час.
Наявність пожежної сигналізації на підприємстві – це не лише відповідальність перед працівниками, але й вимога чинного законодавства, підкреслюють експерти «Київпожежбезпеки» https://kpb.kyiv.ua/. Пожежна сигналізація допомагає підприємству дотримуватися вимог страхових компаній та уникати штрафів за порушення норм пожежної безпеки.
Пожежна сигналізація: види
Залежно від особливостей об’єкта та його потреб у безпеці, виділяють кілька видів пожежної сигналізації:
-
адресна пожежна сигналізація. Дозволяє визначити точне місце спрацювання датчика. Це особливо корисно для великих підприємств, де важливо знати, в якому саме місці виникла небезпека;
-
неадресна пожежна сигналізація. Вона сповіщає про пожежу, але не вказує конкретне місце. Така система підходить для об’єктів з меншими площами, де розташування джерела загоряння можна швидко визначити;
-
порогова система. Спрацьовує, коли один або кілька датчиків виявляють критичний рівень диму чи температури;
-
аналогова адресна система. Дозволяє не лише визначити місце займання, а й контролювати стан приміщення в режимі реального часу, що робить її корисною для великих і багатофункціональних об’єктів.
Замовити системи пожежної сигналізації можна в спеціалізованій компанії. Фахівці якої повинні надати професійну консультацію, допомогти обрати оптимальну систему для підприємства та забезпечити її якісну установку.
Tweet