60 резонансних справ про окупантів, шпигунство і колаборантів, за якими варто стежити цього тижня: зґвалтування на Київщині, громадяни Китаю та коханий з «ДНР»

Київ

Депортація з Криму. Руслан Ізмайлов до анексії Криму був суддею у Євпаторійському суді, де залишився працювати при окупації. Він, каже слідство, ухвалював рішення про видворення мешканців Криму, підтримуючи російську політику витіснення українців з півострова. Його звинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 11 липня о 09:30 у Деснянському районному суді Києва (in absentia).

“Гдє больнічка воєнних, знаєш?” Іван Каптель — громадянин РФ, який жив у прикордонному селищі на Чернігівщині та займався пасажирськими перевезеннями. СБУ встановила, що Каптеля завербували російські спецслужби, коли він їздив у Росію до родичів. Він нібито передавав росіянам у месенджерах інформацію про розташування ЗСУ. У листопаді 2023 суд узяв чоловіка під варту за обвинуваченням у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 9 липня о 16:00 в Оболонському районному суді Києва.

“Блогер”. Дмитро Скворцов ― блогер, колишній редактор шоу “На грані”, засновник “руського клубу”, який готував замовні матеріали для підсанкційних медіа Росії. У своїх колонках називав закономірним захоплення Криму і частини східних регіонів України, а також популяризував “ЛДНР”. Слідство встановило, що за це він отримував гроші. У 2023 році його затримали під час спроби втечі за кордон. Йому інкримінують державну зраду. Засідання призначене на 8 липня о 14:00 у Солом’янському районному суді Києва.

Дмитро Скворцов, блогер, колишній редактор шоу “На грані”, засновник “руського клубу”

Зґвалтування на Київщині. Михайло Романов — російський командир, підрозділ якого окупував Київщину навесні 2022 року. Слідство вважає, що він убив чоловіка, а потім разом із побратимами зґвалтував жінку. Місцеві жителі знайшли його сторінку “ВКонтакті”. Романова обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 12 липня о 12:00 у Солом’янському районному суді (in absentia).

Мінні поля та пошук HIMARS. Ростислав Цуканов — колишній прокурор Київської місцевої прокуратури № 6. Він не пройшов атестацію в прокуратурі, відтак отримав посвідчення адвоката. Слідство встановило, що чоловік намагався отримати мапи українських мінних полів на Київщині, Чернігівщині та східних областях, розвідував можливі бойові позиції HIMARS та склади з боєприпасами і паливом для ЗСУ. Цуканова затримали. Його обвинувачують у державній зраді. Засідання призначене на 12 липня о 14:30 у Солом’янському районному суді Києва.

Янукович і Азаров. Віктор Янукович ― проросійський колишній президент України, який втік до РФ після перемоги Революції Гідності. Микола Азаров ― проросійський прем’єр-міністр України і політик часів Януковича. Слідство встановило, що він закликав до “денацифікації” та насильницької зміни української влади. Казав, що “спеціальна військова операція” врятувала Донецьк від захоплення та називав вбивства у Бучі фейком. Обох обвинувачують у державній зраді. Засідання призначене на 9 липня о 14:00 у Шевченківському районному суді Києва (in absentia).

Працівники Кабміну. Анатолій Бай і Віталій Гордина — працівник секретаріату Кабміну та його колишній колега відповідно. СБУ встановила, що вони з 2015 року працювали на російські спецслужби під агентурними іменами “Гаврилов” і “Канатоходець” і весь цей час передавали ФСБ дані про роботу українського уряду. Гордина і Бай заперечують вину і заявляють, що після затримання СБУ вибивала з них свідчення катуваннями. Їх обвинувачують у державній зраді. Засідання призначене на 10 липня об 11:30 у Шевченківському районному суді Києва.

Третя справа священника. Олексій Широков ― священник із Черкас. Слідство встановило, що взимку та навесні 2022 він писав в “Однокласниках” пости на підтримку нападу РФ на Україну, агітував за “ЛДНР” і російську армію. Також долучився до створення відео на підтримку Росії. Він уже має вироки з умовним покаранням за колабораціонізм і пропаганду війни. Тепер його обвинувачують і в посяганні на територіальну цілісність України. Засідання призначене на 12 липня об 11:30 у Дарницькому районному суді Києва.

Київська область

Polaroid для окупанта. Олександр Пікалов — військовий нацгвардії РФ. Під час окупації Бучанського району у лютому-березні 2022 року, каже слідство, грабував будинки місцевих. Його ідентифікували з допомогою штучного інтелекту за фото, яке він, грабуючи, зробив на Polaroid. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 10 липня о 14:00  у Бородянському районному суді Київської області (in absentia).

Фільтраційні заходи. Василь Полтінін — російський сержант, який окупував Київщину у 2022 році. Слідство встановило, що в березні 2022-го в селі Катюжанка Вишгородського району він проводив обшуки, аби знайти українських військових і правоохоронців. Полтінін, як встановило слідство, ув’язнив у підвалі школи двох ветеранів АТО, вимагав інформацію про розташування ЗСУ, правоохоронців й атовців. Погрожував розстрілом за службу в АТО, не давав їм їсти й пити. Свої дії пояснював фільтраційними заходами. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 11 липня о 11:30 у Вишгородському районному суді Київської області (in absentia).

Підозра в шпигунстві. Ван Ібо та Янь Цзяньчен ― громадяни Китаю, яких підозрюють у шпигунстві. Засідання призначене на 12 липня о 10:00 в Києво-Святошинському районному суді Київської області. 

Постріл у цивільного. Максим Біленко ― сержант 36-ї окремої мотострілецької бригади РФ, яка окупувала Бучу. За даними слідства, у березні 2022 року він побачив на вулиці чоловіка, дочекався, поки той відчинив двері авто, вистрілив йому в живіт. Сусідка вмовила росіян повезти пораненого до лікарні. Біленка обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 9 липня о 9:45 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

Розстріл авто. Григорій Бірюков ― військовий розвідувальної роти 173-го окремого гвардійського розвідувального батальйону 106-ї гвардійської повітряно-штурмової дивізії. За даними слідства, у березні 2022 року він відкрив вогонь по евакуаційній колоні цивільних авто на Київщині. Бірюкова обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 7 липня о 11:50 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

Полонений десантник. Нагадуємо про справу Андрія Медведєва — російського десантника, якого взяли в полон на Херсонщині. Його обвинувачують у тому, що в березні 2022 він імітував розстріл цивільних в Ірпені. Мєдвєдєва обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Це одна з унікальних незаочних справ. Засідання призначене на 10 липня о 13:45 в Ірпінському міському суді Київської області.

Наказ на катування. Георгій Раднатаров — військовий 7-ї окремої мотострілецької бригади РФ. Під час окупації Бучі у 2022 року він із іншими солдатами зайшов до будинку, де за його наказом зв’язали цивільного, погрожували йому вбивством та били. Його обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначене на 11 липня о 10:30 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

Посилки в Росію. Данило Міхальов ― 21-річний російський військовий Національної Гвардії РФ. У 2022 році він окупував Бучанський район. Слідство встановило, що разом із іншими військовими викрадали з будинків майно. Речі росіяни відправляли білоруською доставкою експрес-пошти “СДЕК” з міста Мозир. Міхальов відправив пилосос, набір пневматичного інструменту, шуруповерт і телевізор. Його обвинувачують в порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначене на 11 липня о 10:00 у Бородянському районному суді Київської області (in absentia). 

Донецька область

Коригування вогню і “коханий з ДНР”. Маргарита Волкова ― одна з трьох жінок із Торецька, яких обвинувачують у передачі інформації росіянам. Вісімнадцятирічна Волкова телефоном познайомилася з солдатом “ДНР”, із яким почала стосунки. Разом із двома іншими жінками вона нібито передавала росіянам інформацію про розміщення ЗСУ в Бахмуті й Торецьку, а також локації електростанцій для прицільних ударів. Її затримали за підозрою у державній зраді. Засідання призначене на 8 липня о 09:00 у Костянтинівському міськрайонному суді Донецької області.

Інформація для ФСБ. Ігор Довганюк — мешканець Слов’янська, працював на місцевому заводі. За даними слідства, він передавав у чат-бот ФСБ інформацію про дислокацію особового складу й озброєння ЗСУ, напрямки руху військової техніки. Також він відмічав геолокації гуртожитків, промислових об’єктів і комунальних установ, чітко описував місця прильотів й оцінював їх як “скромні”. Ще він писав повідомлення з критикою української мови, волонтерів, демократичних процесів в Україні, брав участь у російських опитуваннях, де очікуваннями від “СВО” обирав “перемогу РФ та встановлення контролю над всією Україною”. Йому інкримінують несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 8 липня о 13:30 у Слов’янському міськрайонному суді. 

Підтримка “денацифікації”. Петро Гущин — житель Слов’янська. Як встановило слідство, з травня по червень 2022 року він поширював в “Однокласниках” проросійські дописи, зокрема про “денацифікацію” та “бандерівців”, які бомблять Донбас. Також він підтримував пости з закликами обстрілювати Київ. Гущину, який перебуває в ізоляторі, інкримінують виправдовування збройної агресії РФ. Засідання призначене на 10 липня о 13:30 у Слов’янському міськрайонному суді Донецької області. 

ЗСУ в Бахмуті. Роман Третьяк — мешканець Бахмута. Його затримали у червні 2022 року. Як встановило слідство, він через Telegram передавав представнику ФСБ інформацію про місця скупчення українських військових, їхньої техніки й складів. Справу розпочали за статтею про держзраду, проте нині чоловіка звинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 10 липня о 16:00 у Дружківському міському суді Донецької області. 

Дніпропетровська область

Завдання від ФСБ. Тетяна Олексик — мешканка Донеччини, яка, за версією слідства, передавала геолокації підрозділів ЗСУ в районі Краматорська. Для цього вона через ЄС виїжджала до РФ, де зустрічалася з “куратором” від ФСБ — колишнім очільником розвідки артилерії, який визначив їй основні завдання та канали комунікації через клірика УПЦ МП. Її обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 9 липня о 12:00 у Дніпропетровському районному суді. 

Афганські літаки. Вадим Каплун — уродженець Дебальцевого Донецької області, який після окупації міста переїхав у Дніпро. За даними слідства, у Дебальцевому він перереєстрував свій бізнес у “ДНР” та платив там податки. Крім цього, у 2019 році Каплун за завданням російського ГУР нібито займався перемовинами з делегацією з Афганістану, щоб підірвати українську оборонну спроможність. Мовляв, афганці розглядали можливість продати Україні літаки й вертольоти, які потребували відновлення а громадська організація Каплуна запевняла, що техніка таки підлягає ремонту. Каплун роками був на волі та виїжджав за кордон, проте у 2023 році його відправили під варту. Чоловік провину відкидає і каже, що СБУ сфабрикувала справу. На свій захист просив суд дослідити написану ним книгу “Синдикат: збройний бізнес”. Засідання призначене на 10 липня о 14:00 у Жовтневому районному суді Дніпра.

Запорізька область

Volkswagen Touareg. Костянтин Лисенко до 2014 року був оперуповноваженим управління МВС у Запорізькій області. Його звільнили, коли він не пройшов переатестацію. Під час окупації частини Запорізької області у 2022 році він, стверджує слідство, погодився на співпрацю з окупантами й очолив Дніпрорудненський відділ міліції, що займалася фільтрацією місцевих. Слідство встановило, що під час однієї з перевірок Лисенко наказав відібрати авто Volkswagen Touareg у чоловіка, який намагався виїхати з окупації. Лисенку інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 9 липня о 14:30 у Заводському районному суді Запорізької області (in absentia).

Костянтин Лисенко, за даними слідства, очолив Дніпрорудненський відділ міліції під час окупації Запорізької області

Російська служба. Олександр Фомін та Віктор Чудак — колишні правоохоронці з Василівського району Запорізької області. Слідство встановило, що вони погодилися на співпрацю з росіянами та пішли служити в їх поліцію. На “службі” знущалися з цивільних. Їх обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 9 липня о 09:30 у Запорізькому районному суді Запорізької області (in absentia). 

Кіровоградська область

Айтівець. Вадим Коломієць — мешканець Кропивницького. Як каже слідство, він із колегами-айтівцями займався оборудками з конвертації і виведення електронних грошей без ліцензії, зокрема використовував платіжні системи, заборонені в Україні санкціями. Серед тих, кому конвертували електронну валюту, були представники “ДНР”. У 2021 році суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Коломійця звинувачують у фінансуванні тероризму. Засідання призначене на 11 липня об 11:00 у Кіровському районному суді Кропивницького.

Львівська область

Фото для ФСБ. Віталій Фурдипол неодноразово судимий за кримінальні злочини, зокрема за вбивство. Слідство встановило, що він передавав ФСБ фото енергетичної інфраструктури на території Львівщини через Telegram. Чоловік пропонував дружині теж фотографувати об’єкти, та вона повідомила в поліцію. Фурдиполу інкримінують державну зраду. Засідання призначене на 11 липня о 13:00 у Галицькому районному суді Львова.  

Миколаївська область

Вербування ФСБ. Володимир Лохін — житель Миколаєва, який, за даними слідства, на початку повномасштабного вторгнення виїхав за кордон і почав активно підтримувати збройну агресію РФ, був дистанційно завербований російськими спецслужбами. Повернувшись в Україну, він намагався виявити можливі локації військових аеродромів з бойовою авіацією ЗСУ. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 12 липня о 14:00 у Заводському районному суді міста Миколаєва. 

Відео руху техніки. Як каже слідство, Андрій Галацан із Миколаївщини з ідеологічних мотивів зняв на відео переміщення військової техніки залізницею та відправив до одного з Telegram-каналів. Його затримали та звинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 8 липня о 11:30 у Ленінському районному суді Миколаєва.

Російська мова у школі. Юрій Арбатський з Миколаєва, як вважає слідство, здавав росіянам розміщення ЗСУ і територіальної оборони. Він надсилав інформацію на антиукраїнський Telegram-канал. На суді сказав, що зробив це через скасування вивчення російської мови в школі. Його обвинувачують у державній зраді. Засідання призначене на 9 липня о 10:00 у Центральному районному суді Миколаєва.

Коригування у Миколаєві. Богдан Осерський — мешканець Миколаєва. За версією слідства, він повідомив у Telegram-канал інформацію про розташування українських військових на території місцевих закладів. Чоловіка взяли під варту. Йому інкримінують несанкціоноване поширення інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 10 липня о 15:30 у Центральному районному суді Миколаєва.

Одеська область

Розвідування позицій ЗСУ. Іван Баурда — мешканець Одеси. Як каже слідство, він збирав для росіян розвіддані про бойові позиції ЗСУ в Одесі. На його телефоні знайшли електронні карти з “цілями” для ударів РФ по узбережжю Чорного моря. Також, твердить слідство, він контактував зі штабом “Вагнера” і московським ОМОНом. Баурду звинувачують у держзраді. Засідання призначене на 11 липня об 11:00 у Київському районному суді Одеси.

Листівки з пропагандою. Олександр Приймак — мешканець Одеси. У квітні 2023 року його затримала поліція під час комендантської години. Чоловік вночі розклеював листівки про те, що Зеленський — “жидофашист”, з образами ЗСУ та славінням Ісуса Христа. Крім цього, подібне чоловік постив і в Instagram. Його звинувачують у виправдовуванні збройної агресії РФ. Засідання призначене на 12 липня об 11:30 у Київському районному суді Одеси.

Організація “референдуму”. Ірина Гаркуша-Сланченко — мешканка Херсона, діячка Партії регіонів. Під час окупації, каже слідство, була головою “дільничної комісії”, що проводила фейковий референдум про приєднання до Росії. За відмову “голосувати” нібито погрожувала розстрілом. Жінці інкримінують колабораціонізм. Засідання призначене на 8 липня о 14:30 у Малиновському районному суді Одеси.

Юрист Партії Шарія. Мешканець Одеси Денис Сафонов працював юристом, був консультантом депутатів від Партії Шарія в Одеській області. Як каже слідство, після повномасштабного вторгнення виїхав до Криму, де його завербувало ГРУ. Сафонов повернувся до Одеси, збирав і передавав росіянам інформацію про ППО, наслідки ракетних обстрілів і влучань дронів. Його обвинувачують у державній зраді. Засідання призначене на 9 липня о 12:00 у Приморському районному суді Одеси.

Знищення боєприпасів ЗСУ. Сергій Куннов із Посад-Покровського Херсонської області має кілька судимостей, був на обліку Центру реінтегрованих бездомних. Як каже слідство, у липні 2022 року від невстановленого росіянина він отримав пропозицію — 30 тисяч гривень за підривну діяльність проти ЗСУ. Виконуючи завдання, чоловік підпалив сухостій біля будинку, де базувався підрозділ ЗСУ. Через вогонь здетонували та згоріли боєприпаси військових. Чоловіка затримали, йому інкримінують держзраду. Засідання призначене на 9 липня о 15:00 у Приморському районному суді Одеси.

Полтавська область

Мер Полтави. Олександр Мамай ― колишній член Партії регіонів і мер Полтави до квітня 2023 року. Очолював місто кілька разів, міська рада висловлювала йому недовіру, позбавляла повноважень, після чого він поновлювався на посаді. Через неправомірне підвищення тарифів проти нього протестували місцеві жителі у 2013 році, його обвинувачували в корупції, у цій справі Мамай конфліктував із суддею, за його каденції були порушення в забудові центру міста. ВАКС засудив Мамая за розтрату майна. У грудні 2022-го чоловік отримав підозру за поширення інформації про розташування ЗСУ. Мамай не раз демонстрував любов до СРСР, підтримував Януковича, висловлювався російськими наративами про Велику вітчизняну війну, називав росіян і українців братніми народами та казав, що на сході України воюють Росія та США. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення ЗСУ. Засідання призначене на 9 липня об 11:00 в Октябрському районному суді Полтави.

Олександр Мамай, колишній мер Полтави

“Сталін”. Василь Ширяєв — мешканець Харківської області. Як каже слідство, наприкінці лютого — на початку березня 2022 року він через Telegram, де був підписаний як “Сталін”, повідомляв представнику РФ про розміщення ЗСУ в області. Ширяєв перебуває під вартою, йому інкримінують держзраду. Засідання призначене на 8 липня о 10:00 у Ленінському районному суді Полтави.

Сумська область

Погрози та мародерство. Євгеній Сухобоков — російський заступник командира взводу. Разом із військовими Ігорем Лабутіним, Маадиром Ондаром і Умедджоном Гульмірзоєвим у березні 2022 року вони як окупанти були в селі Ворожба Сумської області. Слідство каже, що вони вдерлися до будинку місцевої, утримували її, пограбували, а Сухобоков розстріляв автомобіль сина жінки. Викрадене майно оцінюють у понад 37 тисяч гривень, пошкодження авто — у понад 64 тисячі гривень. Сухобокова обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 10 липня о 13:30 у Лебединському районному суді Сумської області (in absentia). 

Харківська область

Оперуповноважений. Андрій Савадян — мешканець Харківщини. За даними слідства, під час окупації він став оперуповноваженим в Ізюмському відділі поліції, який росіяни підпорядкували собі. Його затримали та звинувачують у колабораціонізмі. Засідання призначене на 10 липня об 11:00 у Дзержинському міському суді Харкова.

Голова Старого Салтова. Едуард Коновалов був головою Старого Салтова, коли селище окупували росіяни. Він зібрав депутатів, закликав не чинити опір і сказав, що всіляко допомагатиме російським військовим. Коли селище звільнили, Коновалова затримали за підозрою у пособництві державі-агресору. Засідання призначене на 9 липня о 14:00 у Київському районному суді Харкова.

Колабораціонізм. Віталій Ткаченко — мешканець Ізюму Харківської області, працював помічником бурильника в “Укргазбуд”. Яка каже слідство, під час окупації він добровільно працював у незаконних правоохоронних органах — виконував обов’язки старшого оперуповноваженого відділу економічної безпеки Ізюмського “відділу поліції”. Засідання призначене на 9 липня о 12:30 у Київському районному суді Харкова.

Проросійська пропаганда. Володимир Коваленко — мешканець Харківщини. За даними слідства, він поширив в “Однокласниках” низку дописів із проросійськими наративами. Зокрема, про нібито утиски російської мови в Україні, а також анонси виступів Путіна. Чоловіку інкримінують виправдовування агресії РФ. Засідання призначене на 3 червня о 15:30 у Київському районному суді міста Харкова.

Коригування по Харкову. Антон Ізмайлов ― безробітний житель Харкова, уродженець Брянська, якого, стверджує слідство, завербували спецслужби РФ. Ізмайлов нібито коригував ракетні удари по Харкову: збирав інформацію про місця базування та маршрути ЗСУ в місті. Його обвинувачують у поширенні інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 10 липня о 13:00 у Комінтернівському районному суді Харкова.

Пропаганда у Facebook. Юрій Панфілов — мешканець Харкова. За даними слідства, він поширював на своїй сторінці у Facebook дописи з виправданнями нападу Росії. Чоловіка взяли під варту. Його звинувачують у виправдовуванні збройної агресії РФ. Засідання призначене на 8 липня о 12:30 у Ленінському районному суді Харкова.

Управління фінансів. У серпні 2022 року Віктор Татаренко став виконувати обов’язки “начальника” управління фінансів в окупаційній адміністрації Куп’янська. Після деокупації втік до Харкова, де його затримали. Чоловіка обвинувачують у колабораціонізмі. Засідання призначене на 8 липня о 10:00 у Червонозаводському районному суді Харкова.

Допомога росіянам. Володимир Самойлов — пенсіонер із Чугуївського району Харківської області. Як встановило слідство, під час окупації він розміщував російських військових у своєму домі, розчищав трактором територію для облаштування їхніх позицій. Чоловіка звинувачують у колабораціонізмі. Засідання призначене на 12 липня о 14:00 у Балаклійському районному суді Харківської області.

Обстріл села з танку. Юрій Запорожський і Микита Хлистов — оператор-навідник танку та його командир зі 138-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади ЗС РФ. Слідство вважає, що 29 квітня 2022 року вони розстрілювали з танку будинки у селі Велика Роганка на Харківщині. Обох обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 11 липня о 14:00 у Харківському районному суді Харківської області (in absentia).

Придушення руху опору. Максим Живило — співробітник центрального апарату ФСБ. За інформацією слідчих, на початку вторгнення РФ його відправили до Вовчанська. Він був старшим групи, яка займалась придушенням руху опору. Живило разом із десятьма російськими військовими зупинили авто місцевого, якого підозрювали у співпраці із ЗСУ. Чоловіка 86 діб тримали в місцевій прокуратурі й катували. СБУ вважає, що полковник ФСБ контролював перевезення вантажів через окупаційні блокпости. За його “підписом” росіяни вивезли до РФ понад 20 фур із награбованим майном місцевих жителів. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 11 липня о 14:30 у Харківському районному суді Харківської області (in absentia).

Херсонська область

“Ректорка” Херсонського аграрного університету. Євгенія Чернишова — колишня завідувачка одного з відділів Держпродспоживслужби, “ректорка” Херсонського аграрного університету під час окупації. Слідчі встановили, що вона всіляко допомагала росіянам, організовувала освітній процес за їхніми стандартами й облаштувала виборчу дільницю для “референдуму” в університеті. Чернишова активно виступала у проросійських ЗМІ та брала участь у заходах, які організовували росіяни. Засідання призначене на 9 липня об 11:00 у Херсонському міському суді. 

Податки в окупації. Альона та Дмитро Дубровські — власниця компанії “Херсонавтокомунсервіс”, яка вивозила сміття у Херсон, та її чоловік. За інформацією слідства, вони пішли на співпрацю з росіянами у червні 2022 року, відкрили рахунки підприємства в рублях, платили податки і передавали росіянам матеріальні ресурси. Людей, які відмовлялись обслуговувати росіян, штрафували. Також Дубровська на зборах працівників говорила, що “при Росії будем добре жити”. Обох обвинувачують у пособництві державі-агресору. Засідання призначене на 11 липня о 14:20 у Херсонському міському суді.

Черкаська область

Листування в телефоні. Володимир Гончаров — пенсіонер із Чигирина, якого обирали депутатом від нині забороненої ОПЗЖ, був депутатом Чигиринської райради. Під час обшуку в його телефоні знайшли листування із держзрадником і матеріали російської пропаганди. Його обвинувачують у виправдовуванні російської агресії. Засідання призначене на 8 липня о 09:45 у Соснівському районному суді Черкас.

Митрополит Черкаський і Канівський. Денис Снігірьов у 2020 році став архієпископом Черкаським і Канівським від РПЦ в Україні. Заявляв, що ця церква найбільш незалежна у світі, виступав проти створення ПЦУ. Наступного року став митрополитом, а у 2022-му — професором Київської духовної академії. Під його керівництвом на сайтах єпархії публікували матеріали з пропагандистських сайтів РПЦ, що прославляли ідеї рашизму, під час обшуку в чоловіка знайшли роздруківки цитат Путіна. Снігірьова обвинувачують у виправданні збройної агресії РФ проти України. Засідання призначене на 9 липня об 11:00 у Соснівському районному суді Черкас.

Денис Снігірьов, архієпископ Черкаський і Канівський від РПЦ в Україні

Пости в “Однокласниках”. Павло Назаренко ― колишній міліціонер. У прокуратурі вважають, що він зробив п’ять постів у забороненій соцмережі “Однокласники”, у яких виправдовував збройну агресію та глорифікував РФ. На суді вину Назаренко не визнає. Його обвинувачують у виправдовуванні збройної агресії Росії. Засідання призначене на 9 липня о 10:00 у Соснівському районному суді міста Черкаси. 

Чернігівська область

Здача координатів. Руслан Журид ― мешканець Чернігівщини, який, за даними слідства, збирав для російських спецслужб інформацію про розташування блокпостів, чисельність особового складу, техніку ЗСУ та будівництво об’єктів військової авіації. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 8 липня о 10:00 у Чернігівському районному суді.  

Чернігівський залізничник. Нагадуємо про справу Юрія Донцова, якого обвинувачують у державній зраді. Він керував підрозділом Укрзалізниці. Слідство вважає, що Донцов передавав росіянам інформацію про критичну інфраструктуру Чернігова, той вину заперечує. Засідання призначене на 9 липня о 14:30 у Новозаводському районному суді Чернігова.

Джерело:  Медійна ініціатива за права людини,  МІПЛ

You may also like...