Колаборантка проведе 7 років за ґратами за участь в проведенні «референдуму» під час окупації Херсонщини

Великоолександрівський районний суд Херсонської області визнав місцеву жительку винною у колабораціонізмі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 14 листопада.

Із 20 по 27 вересня 2022 року обвинувачена була заступником голови незаконно створеної Дільничної виборчої комісії № 820. Комісія працювала в приміщенні Борозенської сільської ради, де була облаштована виборча дільниця. Місцевому населенню пропонували голосувати на референдумі за приєднання Херсонської області до Росії.

За матеріалами справи, обвинувачена займалась облаштуванням дільниці, розміщувала там агітаційні матеріали з символікою РФ, скриньки для голосування, готували списки мешканців та розподіляла маршрути серед інших членів комісії для подвірних обходів громадян, проставляла печатки та підписи на бланках бюлетенів для голосування та ін.

Під час референдуму жінка активно пропонувала мешканцям села Борозенське проголосувати, вела облік громадян по списку, які проголосували, підраховувала результати голосування та подавала відповідну інформацію у територіальну виборчу комісію, що працювала в місті Берислав.

У судовому засіданні жінка вину визнала частково, пояснивши, що при окупації селища Борозенське Бериславського району Херсонської області, залишилася проживати там зі своєю хворою мамою. Нібито, голова сільради запропонувала їй взяти участь у псеведореферендумі. Потім приїхав російський солдат і, погрожуючи, сказав, що коли вона не працюватиме на референдумі, то її виведуть туди, де ніхто не знайде. Агітацією вона не займалася, по будинках не ходила. Була заступником голови дільниці, пішла на ці вибори, бо їй погрожували і вона дуже боялася. Кошти обіцяли заплатити, але так і не заплатили.

У справі допитали десятеро свідків, більшість із яких підтвердили, що обвинувачена добровільна співпрацювала з окупантами.

Сусідка бачила, що до обвинуваченої через день приходили російські військові вона їм пропонувала їжу, годувала їх. Мама обвинуваченої говорила, що хоч поживуть при військових РФ. Сусід посварився з обвинуваченою, після чого до нього додому прийшли окупанти і проводили обшук, шукали зброю, бо він погрожував вбити обвинувачену, яка говорила, що у селі військові РФ встановлять комендатуру та наведуть порядок.

Інша жителька села розповіла, що їм, що колаборанти, які проводили референдум, раніше видавали людям російську  гуманітарну допомогу, видавали пенсіонерам по 5 тисяч рублів та оформляли російську пенсію. Під час референдуму по селу ходили жінки зі скринькою, були в гарному гуморі і весело спілкувалися з військовими РФ.

Жінка, яка була секретарем сільської ради, під час окупації повідомила, що відмовилася від співпраці з окупантами. У таких працівників сільради забрали ключі від приміщення і вони більше не працювали.

Ще один свідок розповіла, що обвинувачена спілкувалася з солдатами, їздила в місто Берислав у військову адміністрацію РФ, бачили її на машині сільської ради, яку вилучили росіяни на свої потреби;

Трьох свідків суд не зміг допитати безпосередньо в судовому засіданні. Одна жінка померла, інша хворіє, а третій свідок проходить військову службу.

Зокрема, свідок, який мобілізувався, під час окупації продовжував працювати в колгоспі. Військові РФ приходили до них на підприємство та забрали корів. Голова сільради і місцеве самоврядування тримало українську позицію до кінця і як могло допомагало людям, поки їх не вигнали з приміщення. Вигнали їх десь перед проведенням незаконного референдуму.

Жінку визнали винною і призначили їй покарання у виді 7 років увʼязнення з конфіскацією майна. Також засудженій заборонили на 15 років обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися діяльністю, яка повʼязана з виборчим процесом та процесом референдуму.

You may also like...