У Полтаві взяли під варту ексчиновника Міністерства оборони Олександра Лієва
22 січня в Октябрському районному суді Полтави ексчиновнику Міністерства оборони України Олександру Лієву обрали запобіжний захід. Його взяли під варту на 52 дні. Його підозрюють у розтраті державних коштів. Як повідомила під час оголошення ухвали суддя Олена Шевська, у СІЗО Олександр Лієв перебуватиме до 14 березня цього року. Його можуть звільнити з-під варти під заставу понад 9 мільйонів гривень.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події
Засідання по справі Олександра Лієва переносили двічі через неявку прокурора.
“Справа стосується постачання кулеметів для Збройних сил України. Фактично частина кулеметів не була вчасно поставлена, були повернуті кошти за ці кулемети. Половини кулеметів було здійснено постачання. І, як стверджує сторона обвинувачення, в ході або випробувань, або їх використання було виявлені суттєві недоліки в певній кількості тих кулеметів. І, відповідно, такі дії Олександра Лієва, на думку прокурора, попадають під дією статті 191 Кримінального кодексу України — це розтрата державних коштів, або статті 114 при 1 — це перешкоджання Збройним силам України”, — про це повідомив Суспільному адвокат Олександра Лієва, Назар Кульчицький під час засідання 20 січня.
Розгляд клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу Олександру Лієву для журналістів було закритим. Сам представник Офісу Генпрокурора надавати коментар Суспільному відмовився.
“Клопотання задовольнити, застосувати до підозрюваного Лієва Олександра Сергійовича, 16.05.1976 року народження, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 52 дні до 13:00 14 березня 2025 року з визначенням застави в розмірі 9 мільйонів 84 тисячі гривень”, — розповіла суддя Олена Шевська.
“Я являвся на засідання суду тричі за 20 хвилин до самого суду. Прокурор не являвся двічі, і зараз сказати, що я можу переховуватися від слідства — це просто якийсь абсурд. У березні 2022-го року були закуплені кулемети і оплачені в березні 22-го року. Я тоді не працював в департаменті. У травні вони приїхали, я тоді ще не працював в департаменті. У серпні я був призначений керівником департаменту. Як тільки їх постачальник довіз, то на мій час перебування в департаменті припав час, коли треба було їх прийняти. Військова частина, де працюють, служать саме зброярі, вони перевіряють якість, комплектність, складають відповідну форму, і на підставі цієї форми, підписаної всіма цими військовими, я підписав акт приймання”, — розповів підозрюваний Олександр Лієв.
За словами адвоката Олександра Лієва Назара Кульчицького, на ухвалу суду планують подавати апеляційну скаргу.
“Ми хочемо спочатку ознайомитись з текстом ухвали. Будемо боротись з цією підозрою, тобто збір доказів і доведення невинуватості нашого клієнта. Будемо намагатись знайти гроші на заставу”, — повідомив Назар Кульчицький.
Державне бюро розслідувань оголосило підозру Олександру Лієву за постачання 200 неякісних кулеметів на фронт 14 січня цього року.
2024-го року Олександр Лієв був підозрюваним у справі про заволодіння майже півтора мільярдами гривень на закупівлі боєприпасів для ЗСУ. У березні минулого року Вищий антикорупційний суд змінив міру запобіжного заходу перебування під вартою стосовно Олександра Лієва та відпустив його з СІЗО під особисте зобов’язання.