Чи потрібна пенсіонерам перереєстрація за кордоном

Значна частина українських біженців за кордоном – люди пенсійного віку. Останнім часом багатьох цікавить, як здійснити перереєстрацію для пенсіонерів.

У яких випадках можуть припинити виплату пенсій та що робити українцям за кордоном, РБК-Україна повідомляє з посиланням на пояснення Консульства України у Гданську.

Чи потрібна перереєстрація пенсіонерам за кордоном: пояснення консульства

Фото: Оформлення документів у консульстві (колаж РБК-Україна)

Зазначається, що до установи останнім часом часто звертаються українці з питанням, як пройти перереєстрацію для пенсіонерів, що проживають за кордоном. Тому в консульстві вирішили надати роз’яснення.

“Чинне законодавство не передбачає “перереєстрацію” осіб для продовження отримання пенсій. Але є один виняток. Йдеться про те, що виплата пенсії може бути припинена у випадках, передбачених частиною 1 статті 49 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, – звертають увагу у консульстві.

Зокрема:

  • у разі призначення пенсії на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
  • у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;
  • в інших випадках, передбачених законом.

В такому разі поновлення пенсійної виплати відбувається при особистому зверненні пенсіонера до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду на території України, з пред’явленням документів, що посвідчують особу, та поданням відповідної заяви.

“Водночас для громадян, які проживають за кордоном, у період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох наступних місяців після місяця, у якому його буде припинено чи скасовано, передбачена можливість надсилати заяву про поновлення пенсії та необхідні для цього документи поштою“, – уточнюють у відомстві.

Для поновлення пенсії до заяви про перерахунок пенсії треба додати:

  • копію документа/документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця, реєстрацію їх місця тимчасового проживання/перебування за кордоном (із перекладом);
  • оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою (з перекладом);
  • копію паспорта громадянина України.

Консульство може видати відповідний документ (Свідоцтво), що посвідчує відповідний факт. Алгоритм дій такий:

  • записатися на прийом на вчинення нотаріальної дії. Більше інформації про те, яким чином це зробити – за посиланням. Необхідно записатися на вчинення нотаріальної дії, а саме – засвідчення підпису на заяві;
  • прибути до Консульства України в час і день, в який записалися;
  • мати при собі дійсний паспорт (внутрішній або закордонний), заповнити заяву (можна на місці) та сплатити (бажано карткою) консульський збір.

Документ готується при людині і видається відразу (до 30 хв. очікування після прийняття заяви до розгляду).

Нагадаємо, ми писали, як отримати у Польщі документи цивільного стану з України. Йдеться про повторні свідоцтва про народження, шлюб, розлучення.

У консульстві України в Гданську рекомендують оформлювати нові закордонні паспорти замість того, щоб продовжувати наявні та вносити дані дітей. Із продовженими паспортами можуть виникнути проблеми під час поїздок до інших країн.

You may also like...